וור יו פרום?

לישראלים יש גישה משעשעת בחו"ל. יושבת משפחה ישראלית, יום לפני הטיסה ומדבר עם החברים. הבעלים ידברו על כדורגל ועל האוטו שהם שוכרים והנשים ידברו על איזורי הקניות והמוזיאונים. תמיד יהיה מישהו שיגיד "אבל אל תסתובבו עם חולצות עם כיתוב בעברית או כובעים או משהו כזה". מה שנקרא, להתייוון. אנחנו מסתובבים בחו"ל כאילו היינו מיוון, או טורקיה, או קפריסין או ספרד, תלוי איפה אנחנו נמצאים.
ינץ לוי כותב בלמהנט על הנושא, כנראה בעקבות הבחור שקיבל עליהום לפני כמה זמן בטורקיה. הוא כותב יפה סיפור שבו הוא עצמו מסתובב עם אשתו בטורקיה ומחליק מדי פעם להגיד שהוא מישראל ומדי פעם להגיד שהוא מאספניה.
לי אישית אין בעיה עם אנשים שמחליטים להגיד שהם לא מישראל, או לא להחצין את זה בחו"ל. מה שמרגיז אותי זה שאותם אנשים מסתובבים אח"כ ליד האיש המשתין בבריסל וצועקים "שושי, תביאי איזה וופלים לילד!". אני אישית מעדיף להגיד מאיפה אני. הטוקבקים לכתבה של לוי כוללים לא מעט אנשים שטוענים שאם תגיד במסעדה שאתה מישראל יעשו לך כל מני מספרים באוכל. הסתובבתי חודשיים וחצי באירופה כ-backpacker ואני לא זוכר שאי פעם טעמתי משהו מוזר באוכל (אם לא מתייחסים להאגיס הסקוטי, שהוא מראש נחשב אוכל מוזר). למען האמת רוב האנשים ששמעו שאני מישראל לא הגיבו בהפתעה. זה נכון שיש גילויי אנטישמיות וגישה עצבנית-משהו כלפי ישראלים בחו"ל, אבל תכל'ס כמה תיירים נתקפים מדי שנה בגלל שהם יהודים?
כשאתם בחו"ל אתם מוזמנים להגיד שאתם מקפריסין, אבל תדעו שאם אתם לא מסתובבים ברובע מוסלמי עם דיוקנאות של נסראללה בכל מקום – אפשר להגיד מה שרוצים.
אפילו, ותתפלאו כמה אנשים לא חושבים כך, בגרמניה.

5 תגובות לפוסט ”וור יו פרום?“

 1. מאת קלינגר(14):

  אנשים שונאים אותנו בחו"ל כי אנחנו עושים הרבה צרות, לא מדברים נכון, עושים מה שבא לנו בראש. מזל שאני לא כזה, אני אף פעם בחו"ל לא מתנהג כמו ישראלי, אבל אם שואלים, אני עונה.

 2. מאת שי:

  בגרמניה כולם פילושמים שזה מעצבן.
  ואם חולצה בעברית, אז רק זו הנדירה מההופעות של Gravetemple Trio. שהגויים יעשו ריספקט.
  http://www.ideologic.org/news/images/1219-1.jpg

 3. מאת שי:

  נ.ב. חבר שלי עבד תקופה בהוסטל בסקוטלנד, והוא טוען בתוקף שאמריקאים בחו"ל מסתובבים עם פ'צים של עלי מייפל על התיק, כי הם בטוחים (ובצדק) שגם אותם כולם שונאים.

 4. מאת Jeronimo Rex:

  צר לי, אך עלי להציע הצעת ייעול – הקבוקים פה כתומים מידי, ולכן נראים כמו תפוזים עם סרטן נדיר. תוריד קצת את הכתום בפוטושופה.

 5. מאת יובל:

  זה לא צריך להיות למהרשת?

לכתוב תגובה