לומדים??

לפני יומיים קיבלתי טלפון מהאוניברסיטה הפתוחה. בצד השני סיפר לי בחור שהוא שמע שיש לי בעיות בקבלת החומר מהם (?) ושההרשמה נסגרת למחרת.
לא ידעתי על מה הוא מדבר אז פשוט אמרתי לו שקיבלתי את כל החומר ושאני יודע מה אני רוצה ונפנפתי אותו.

אח"כ התיישבתי וקראתי את שנתון תשס"ד שיש לי מהאוניברסיטה הפתוחה, כוללה הידיעון האקדמי והחלטתי שאם כבר – אז כבר, אני ארשם למשהו סתם בשביל הכיף.

יש לציין שאני לא לומד בשביל הכיף. אין דבר כזה. אם יש דבר שאני לא עושה בשביל הכיף – זה ללמוד וכו' כלמיני וריאציות שליליות לגבי "ללמוד" ו"אני" ו"כיף".
בכל מקרה אמרתי שאם גם ככה אני רוצה להירשם לאוניברסיטה מתישהו, עכשיו זה זמן מתאים. הסימסטר מתחיל בפברואר ונגמר ביוני וביולי-אוגוסט אני מתכונן לטוס לחו"ל, אז לא נורא ללמוד עכשיו.
אז הנה כמה דברים שחשבתי עליהם למען לימודים "כיפיים":
1) אני חייב ללמוד משהו שמעניין אותי.
2) הקורס חייב להיות ברמת פתיחה/רגילה
3) אסור לו להיות קורס עם תנאי קבלה (מלבד כסף).
4) השם שלו חייב להיות נורמאלי.

אפרט:
1) מכיוון שמעולם לא הצלחתי במתמטיקה, פיסיקה, אזרחות, תנ"ך, הסטוריה וספרות התגלה לי בסוף התיכון שהדבר היחיד שאני אוהב ללמוד הוא תיאטרון, והבעיה איתו זה שלא עושים איתו כלום במדינה הזו. שקעתי במרה שחורה והתבאסתי מהכל. אבל עכשיו, כשיש לי את ההזדמנות להירשם למשהו שאני אוהב חשבתי אחורה קצת בזמן והגעתי למסקנה שהיו דברים שבעבר מאוד העסיקו אותי. גוף האדם, אנטומיה, גיאולוגיה וגרפיקה ובכלל מדעים מסוגים שונים. מטאורולוגיה אני יכול ללמוד מידידה שלי (תותחית מטאורולוגיה בשמי צה"ל) וגרפיקה, שאני גם רוצה ללמוד, אני אלמד אחרי הטיול.

2) יש מלא קורסים לכל נושא, אבל רובם ברמות אקדמיות, אני צריך למצוא קורס פתיחה, שנותנים לסתם אנשים מהרחוב (שיש להם כסף) שרוצים ללמוד נושא כלשהו. זה לרוב עסק די כללי ורוב הקורסים האלה נלמדים בבית יחד עם שלושה מפגשים במהלך סימסטר.

3) דומה ל-2, פשוט שלחלק מהקורסים יש גם תנאי קבלה, כולל הקורסים ברמת פתיחה, ואני לא רוצה עכשיו להשקיע באיזה תנאי קבלה כלשהו, שלא לדבר על זה שמהיום לאתמול קצת קשה להשלים בגרויות.

4) אלוהים ישמור את כל הקורסים האלה שנקראים "רציונליזם ואמפריציזם: מגמות פילוסופיות במאה ה-17 וה-18" ו"שמירת ערך פילים אפריקאים באמריקה של טרום-הדמוקרטיזציה של המאה ה-19". לרוב, יהיו אלה קורסים שמדרים על X שקרה במאה ה 20 מינוס Y וזה ממש יחרפן את השכל.
לפעמים אני תוהה אם אלה שמות הקורסים או פשוט הטקסט בחוברת.

לאחר שעתיים באתר של האוניברסיטה הפתוחה, חפירה בכל החוקים וכל סוגי הקורסים האפשריים – סיננתי לכדי שלושה:
א. צפונות כדור הארץ
ב. מבוא לגיאולוגיה (או שם דומה, אין לי כוח להסתכל)
ג. צפונות היקום

מסתבר שאת ב' ו-ג' לא פותחים בסימסטר הקרוב, אז נבחר "צפונות כדור הארץ", שהוא קצת יותר משם פלצני, לפי מה שנראה שם. זה בעצם גיאולוגיה לאנשים שמתעניינים ואין להם כוח ללמוד גם פיסיקה בשביל זה. יעני – אני. אז בחרתי.

אתמול הלכתי לקריית האוניברסיטה הפתוחה ברעננה כדי להירשם. לעומת עשרות האנשים שהיו שם, אני באתי מוכן, עם הטפסים הנכונים ממולאים (היה חסר סעיף פה ושם וזהו), נרשמתי (1890 שקל, סססעמק!) ועכשיו אני מחכה לתחילת הקורס. המבאס – התגלה לי שהקורס לא בטוח שייפתח, כי אין מספיק אנשים בינתיים..

בלי שום קשר לשטויות מסביב, יש היום הופעה של אטליז ומי שלא בא משוגע!

לכתוב תגובה