ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'ציד טוקבקים'

גברים לא יודעים לנהוג

יום ראשון, 27 במאי 2007

בכתבה שהתפרסמה בלמהנט (באדיבות מגזין "רכב"), ושאני חושב שראיתי לפחות 152 פעמים בוריאציות שונות בעבר, מונים כמה מיתוסים לגבי נהיגה. למשל, שמנוע גדול הוא בהכרח חזק יותר, או שישיבה רחוקה מההגה לא מפריעה לנהיגה.
כמובן שהמיתוס האהוב על כולם הוא "נשים לא יודעות לנהוג" ועד כמה שזכור לי, מבחינה סטטיסטית הוא נופץ כמה עשרות פעמים. בכתבה הזו שוב מזכירים לנו ש-76% מהנהגים שהיו מעורבים בתאונות ב-2006 היו גברים.

זה תמיד ציטוט שהולך לעשות צרות. המגיבים, כידוע, ברובם גברים אינטיליגנטים, כידוע – משביחים עם השנים:

4. אחלה כתבה! רק מה…

נשים עדיין לא יודעות לנהוג… אוקיי גברים נתקלים בתאונות זה לא טוב…. אבל לפחות הטעויות שלהם על הכביש לא כאלה כמו של נשים… "אישה נסעה ברוורס בחניה ראתה מישהו רצתה לבלום והיתבלבלה בין הגז לברקס והרגה!!" זה ממש טיפשי… איך איך.. פשוט איך אתן עושות את זה?!? לא נסעת על 100 או 200… 10, 20 קמ"ש בחניה.. ודרסת?!…. טחחח… "אישה טיפשה מטבח מיטה" זהו זה מה שיש לי להגיד
nomad69 , ת"א (26.05.07)

האגו הגברי לא מוכן להתמודד עם העובדה שמכסחים את בעליו במספרים. זה לא יבלבל אותנו. אנחנו גברים!! אנחנו לא עושים שטויות כמו לא להכנס לחניה ברוורס או לעצור את התנועה. לפחות הטעויות שלנו לא טפשיות וקטנוניות כמו התנגש באוטו אחר ברוורס! אנחנו לפחות נוסעים ב-150 קמ"ש בעיר והורגים שני ילדים ואבא ומתלוננים שהאשה בצומת ליד נסעה לאט מדי, מה שגרם לנו ללחוץ על הגז חזק יותר כדי לפצות על ההתכווצות באיבר שנוצרה בגלל האיטיות. אנחנו הרי יודעים לנהוג. חוסר בפניות שמאלה בת"א לא ישכנע אותנו שאי אפשר לעשות פרסה בכל זאת. רמזור אדום זו רק המלצה לטורפים אדירים כמונו.

אנחנו כאלה מטומטים.

(גילוי נאות: מעולם לא עברתי תאונה. לא בתור נהג ולא בתור נוסע. חברה שלי עשתה כבר כמה ולא קרה שומדבר רציני. סו פאקינג וואט? סטטיסטית זה יגיע גם אלי, נכון? בדיוק כמו שזכיה בלוטו לא תגיע)

יומיים וחצי של חסד

יום שני, 19 במרץ 2007

למהנט, כהרגלם, מכסחים כל דבר חדש שנבנה בארץ, בלי לתת לו את ימי החסד הראשונים שמגיעים לו – בעיקר כשמדובר בגשר או מחלף חדש. את הגשר החדש ליד קניון איילון כבר לא פוקדים "פקקי מילניום" ולמען האמת הנסיעה שם די נוחה, יחסית לגשר לא גמור.
עכשיו נפתח גשר גלילות וממש אפשר היה לשמוע את כתבי למהנט נכנסים לאוטו עם ציוד צילום והקלטה ונוסעים לכניסה אליו כדי לתפוס בעדשה כמה נהגים טועים. למי שאין כוח לקרוא – הכניסה לגשר, לטענתם, משולטת בצורה שגורמת לנהגים להתבלבל והם צריכים לבחור בין שלט ענק וכחול שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך איילון {20}" ולבין שלט ענק וירוק שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך נמיר {2} | ירושליים-אשדוד {5}". מצולמים שם כמה נהגים שנעצרים באי התנועה שבין הנתיבים האלה ואז מחליטים להיכנס לנתיב לדרך איילון.

מה שלא הזכירו בכתבה של למהנט, אבל המגיבים דאגו להזכיר, זו העובדה שיש שילוט גדול וברור גם קילומטר לפני המחלף וגם 750 מטר לפני, ואולי אף 500, אבל לא יצא לי לבדוק.

מגיב מספר 30 מבין כמוני:

30. איילון דרום, קיבוץ גלויות, לפני כמה שנים

כשפתחו את איילון לכיוון חולון בת-ים ושינו סדרי עולם במחלף קיבוץ גלויות (לי-ם צריך לנסוע בנתיבים הימניים דווקא – אחרי ששנים היינו רגילים אחרת) – כולם זעקו חמס – ואח"כ התרגלו.
תנו לעסק כמה שבועות וגם כאן הכל יסתדר.
האשם במקרה זה (בניגוד להרבה מקרים אחרים) אינו במע"צ.

קודם כל מתלוננים שהכל דפוק. לפני זה, מי שלא זוכר, לא היה גשר והנתיבים היו אסוניים. הסימון על הכביש עצמו לא היה ברור ולא התחבר לדרך נמיר בצורה הגיונית (מכירים את זה שמסלול שהייתם בו ברמזור נכנס לאמצע של מסלול אחר ישר אחריו?). אחרי שהתלוננו שהכל דפוק מניחים לעניין ולא דואגים לחזור ל"זירת הפשע" ולבדוק מה קורה שם חודש אחרי.

בגשר איילון הכל בסדר עכשיו. גם בגלילות יהיה כך. הדבר היחיד שחברת נתיבי איילון ומע"צ לא משקיעות בו מספיק קשור לנוסעי האוטובוס המסכנים, שבשני המצבים הנ"ל צריכים לכתת רגליהם למקום לא נוח ואף מסוכן. במקרה של גשר קניון איילון זה היה לעלות מדרגות (ואין התחשבות בנכים או זקנים, מן הסתם), ובמקרה של גשר גלילות מדובר בביטול תחנה והליכה של 400 מטר בצמוד לכביש מהיר עד לתחנה הבאה. תחסכו ממני את הטוקבקים כמו "זה לא ככה", או שטויות דומות – אני עושה את זה כל יום כשאני חוזר מהעבודה בסינמה סיטי.

וכן, כשבסוף הדרך אני צריך לחצות את הפניה המהירה מכביש 5 לכיוון צפון אני רץ כאילו המוות רודף אחרי. מה יעשה מי שקשה לו לרוץ?

אפשר צ'יפים עם זה?

יום שלישי, 12 בספטמבר 2006

הבועה מתנפחת?
למהנט מדווחים בכתבה חמודה של מישל דור על ה"בלו בר" בכפר-סבא שעבר לשנות האלפיים וחיבר לכל שולחן מסך עם עכבר. על המסך מוצג התפריט כולל תמונות של המנות ושל הבירות השונות, כמה קלוריות, ממה מורכבת כל מנה וכמובן מה המחיר. בחלק מהמנות גם אפשר להוסיף או להוריד רכיבים (בלי עגבניות, למשל). בטוקבקים כבר התפתח דיון חצי-אינטיליגנטי לגבי מהות הישיבה בבר או במסעדה והאם זה טוב או רע.

התחיל עם זה דרור, מספר 3:
talkback_bar_1.jpg

לא בטוח שהבועה תתפוצץ. למען האמת, אני יכול לראות בעיני רוחי מליוני יפנים עובדים ככה עוד כמה שנים. אני אפילו רואה את זה מצליח בבירות הסטייל של העולם. למה לא, בעצם? זה יכול להיות סקסי להדהים בפאב במילנו או בפאריז.

talkback_bar_2.jpg

פה כבר מתחילים הטוקבקים להיות קצת יותר רציניים. קצת. לא שמעתי על זה עדיין בשום פאב אחר (בטח לא בארץ) ואני כמובן שלא אתפלא אם זה קיים היכנשהו, אבל באמת יש כאן משהו שמפריע לי. מצד אחד זה מדליק. זה מעלים את הצורך במלצרית מעצבנת עם גישה מחורבנת (צריך לסבול רק כשהיא מביאה את האוכל), זה יכול להוריד את המחירים של המקום כי להפעיל מערכת ממוחשבת כזו נשמע לי זול יותר, בטווח הארוך לפחות, מאשר להחזיק צוות מלצרים גדול. זה גם יכול להיות באמת נחמד לשבת עם תאורת מסך מחשב.
מצד שני, כל הסיבות האלה גם נגד. למה לשבת בפאב מול מסך מחשב? מה רע בנרות? אולי עדיף בכלל הקשר האישי בין הקהל לאנשים שמשרתים אותו? אולי עדיף שאנשים ימלצרו מאשר שלא ימצאו עבודה כזו?

כשטיילתי באירופה ראיתי דבר שמשלב בין שתי הגישות האלה (הטכנולוגית והאישית, במסעדות כמובן): המלצרית היתה מגיעה ובידה דבר-דמוי-פאלם שכזה, מחובר כנראה לרשת אלחוטית במקום. היא היתה מקישה את ההזמנה אצלה והטבחים/ברמנים היו מקבלים את זה מיד. זה הרים את הרמה המקצועית במקצת. אין ספק שזה גרם למנות ולשתיה להגיע יותר מהר לשולחן שלי וגם לא היו טעויות מוזרות בחשבון או כתב-יד לא ברור. בנוסף, זה לא פגע בחווית הפאב האישית, שבה פוגשים ומדברים עם אדם ולא רק עם מחשב. יש לציין שראיתי את זה בהמון מקומות באירופה ואני מעדיף את השיטה הזו מאשר את החזון של "קונספטיק".

צג פסיכי

יום רביעי, 19 ביולי 2006

בלמההנט נתנו ביקורת על צג מחשב LCD ובין הדברים כתוב:

אהבנו גם את מערכת ה-OCD הידידותית לשליטה בתכונות התצוגה, שהיא מפורטת ופשוטה לשליטה.

דקל שם לב לזה ותיקן:
דההה

רק תגידו לא

יום רביעי, 12 ביולי 2006


מאוד מצחיקים אותי האנשים שטוענים שהם מנסים כבר חודשים להתנתק מחברת האינטרנט/הסלולרי שלהם ולא מצליחים. עוד יותר מצחיקים אותי אלה שחושבים שקוראים את הסיפורים של האנשים הראשונים ולא לומדים מזה כלום. למשל, מסתבר ש-Smile אינטרנט זהב (נשמע כמו משפט אחרון ששומע איזה רשע בסרט אקשן גרוע) לא הורידו את מחירי החבילות שלהם בעקבות הורדת המע"מ. עוד לא בדקתי בחברה שלי (אולי אבדוק מחר?) אך סמייל לפחות שלחו אימיילים ללקוחותיהם ובו הודיעו שהם לא משנים את מחירי החבילות למרות הכל.
כמובן שזה מרגיז לגלות את זה. בכל זאת, אני מתלונן כבר ימים על זה שהתחבורה הציבורית לא הוזלה, ואני נוסע באוטובוסים. במקום זה יש לאגד ודן הודעות שאומרות שהן רצו להעלות מחירים, אך דחו את זה בכמה שבועות. זה לא ממש עוזר לי עכשיו וזה מרגיז.

בכל מקרה, קצת סטיתי מהנושא. אנשים כמו שהזכרתי בהתחלה חיים בסרט כלשהו, כנראה. אני מבין, צריך לשלם חשבונות, צריך לקנות אוכל, לבשל, לישון, לטפל בילדים וכו', אבל תמיד, תמיד תמיד לא לשים לב לחשבון האינטרנט שממשיך להגיע?

הנה הדריל הקבוע שלי, ואני חושב שקיבלתי את זה מהוריי, אבל זה יותר נשמע לי כמו עניין השרדותי בקטנה. אני מתקשר לחברה כלשהי (פעם אחרונה זו היתה HOT) ואומר שאני רוצה להתנתק. זה ידוע מה קורה אז – החברה מעבירה אותך בין שירות הלקוחות לשימור הלקוחות שם מציעים לכם הצעות מפתות במחיר פלוס מגבת וערכה לניקוי חלזונות. אני אומר להם "לא, תודה אבל לא. אני רוצה להתנתק". אז הם אומרים שיש להם עוד הצעה. אני אומר שוב "לא, אני לא רוצה. אני מעוניין להתנתק עכשיו". ברור לי שבשלב הזה הצד השני אמור לבטל לי את החשבון. במצב כזה אני כבר לא מעוניין לדבר על הצעות אלא רק להתנתק, אבל לא נכנס לגישת ה"תנו להתנתק ותעזבו אותי בשקט" כי אני קורא את מה שאנשים עוברים לפני, בדיוק כמו מליון וחצי הטוקבקיסטים שמתלוננים שלוקח להם 7 חודשים להתנתק.

ואז אני עושה את הדבר החכם ביותר, שאני לא מבין איך אחרים לא עושים: מתקשר אחרי שבוע. אם לא שבוע, שלושה ימים. מתקשר ובודק. יש חיוב? לבטל אותו ומיד. אין חיוב? סבבה.

ועוד דבר קטן שחברי מועדון שבעת החודשים מתעקש לא לעשות ולא ללמוד אותו לעולם זה "לבדוק את החשבון החודשי". מדי פעם מסופר על לקוח שתבע איזו חברה כלשהי כי לאחר כמה חודשים שעברו מאז התנתק מהם הוא "גילה" בחשבון החודשי חיובים. אני לא מאמין שהם לא היו שם בשבעת החודשים שלפני. אני כן מאמין שאנשים יכולים להיות עצלנים מדי לעשות את זה. אולי צריך להעניש אנשים כאלה, שלא בודקים את החשבון החודשי שלהם באיזו כספת על הראש?

ושלא תבינו לא נכון, זה שהייתי תומך טכני שם לא אומר שאתנתק מהם אם יעשו לי שם בעיות. בהרף עין. רק שכרגע הכל בסדר ומה שעובד טוב טבעי לא לנסות ולתקן אותו. פשוט תגידו לא, זה עוזר בהרבה היבטים בחיים.