ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'עלי מפרט'

וואו, איזו הופעה

יום רביעי, 30 במאי 2007

הופענו ביום הסטודנט של HIT, הלא אלה ראשי התיבות של המכון הטכנולוגי בחולון. התכנון היה ערב של תחרות להקות לא כלכך מוכרות, כך שהקהל נהנה ממוזיקה חדשה, הלהקות נהנות מחשיפה ובסופו של יום הקהל גם בוחר את הלהקה האהובה עליו מתוך הארבע (לפי המארגן היו יותר מ-30 להקות שרצו להשתתף). הבחירה אמורה להתבצע דרך אתר אגודת הסטודנטים של המכון.

אנחנו היינו אמורים להיות הלהקה השלישית, אך מכיוון שיש "זכות אחרונים" לאנשים מהמכון, יצא שהופענו ראשונים. כך קרה שהגענו למקום בשלוש, ברבע לארבע עלינו לעשות סאונדצ'ק ובארבע וחצי עלינו לנגן מול קהל של 2 אנשים, לא כולל צוות הבמה, צוות ההגברה וצוות הבר והאוכל. שני אנשים. אחד מהם עמד ובהה בנו, כך שאני לא יודע אם הוא באמת נהנה, ואחת הפסיקה משחק פריזבי מרגש (כנראה לא מספיק) והתיישבה מול הבמה.
צ'מעו, אני חייב להודות שזה היה קצת מבאס. אמנם לא ציפיתי למאות אנשים (טאקו צעק באמצע אחד השירים "אני מבקש לא לשבור את המחסומים, חבר'ה!") אבל בטח ובטח שלא ציפיתי לשניים. בלבד. שניים!

הלהקה שעלתה אחרינו לא אמרה את שמה אפילו פעם אחת. אני חושב שאלה היו קוליטיס. בכל מקרה, ללהקה שאחריהם כבר לא יכלנו להישאר.
בכל מקרה, יש תחרות, ולכן צריך להצביע. מי מכם שלומד בחולון – ההצבעה דרך HighLearn, מה שזה לא יהיה. תצביעו לנו, ביונד ריפייר (נו, שמו את השם הישן, לא נורא). אנחנו נחמדים.
יש תמונות, אגב. ואני מופיע רק באחת, יחד עם רותם וגרופית (שהיא חברה שלנו בכלל, אז זה אפילו לא בדיוק נחשב).

למהנט משחקים אותה טפשים

יום רביעי, 14 במרץ 2007

ברי סחרוף מחפש, יחד עם אתר Ynet, להקה שתחמם את המופע המיוחד שלו, בו הוא יארח את יהודה פוליקר.
בתור חבר בלהקה שאוהב את שני האמנים זו נשמעה לי כמו הזדמנות מצויינת לנסות את כוחינו.
זה עמוד השליחה. וזה הדף המפרט הכל, כולל התגובות שדרכן אפשר לגלות שיכול להיות שמשהו לא בסדר בטופס הפשוט שיצרו כדי שאמנים ישלחו חומרים. כמה וכמה אנשים מתלוננים שעמוד השליחה משאיר הודעת שגיאה בסוף התהליך, ובעצם כך אי אפשר לדעת האם תהליך השליחה הושלם או לא.
ניסיתי, וגם לי קרה אותו הדבר. במקום להתלונן בתגובות שלחתי מכתב לשירות הלקוחות/תמיכה של Ynet בזו הלשון:

שלום לכל הנוגעים בדבר.
באתרכם ישנו עמוד שמספר על תחרות להקות שיחממו את ברי סחרוף. בעמוד יש למלא פרטים (שם, מספר טלפון וכו') ואז להוסיף קובץ ולשלוח.
מילאתי הכל אך אני לא יודע אם הקובץ נשלח מכיוון שבמקום עמוד שמאשר קבלת קובץ אני מקבל את העמוד הבא: http://my.ynet.co.il/goldstar/okay.asp
והכתובת "An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator."

בתגובות ישנה המלצה מהמערכת לרשום מספר טלפון ב-9 ספרות בלבד אך המצב דומה. בנוסף, הקובץ הינו MP3 ושוקל פחות מ-5MB.
אז איך אני יודע אם הקובץ הגיע?

מפורט, בהיר ונהיר, לא? יש להם כל האינפורמציה שהם צריכים.
הנה התשובה שקיבלתי שלוש שעות לאחר מכן:

שלום רב,

ותודה על פנייתך.

לפני מספר ימים אכן הייתה תקלה בעמוד, אך הבעיה סודרה, וכעת ניתן לשלוח קבצים.

שים לב לגודל הקובץ, אם הקובץ גדול מ-5 מגה, לא תהיה אפשרות להעביר אותו.

אם הקובץ אינו עובר את הגודל המותר אך השליחה אינה מצליחה בכל זאת, כתוב לנו שוב ופרט בדיוק מהי הבעיה שמופיעה.

אנו תמיד עומדים לרשותך לכל שאלה, בעיה או הערה.

עידית ג.
מחלקת שרות לקוחות
www.ynet.co.il

אהההה… כאילו… בתור אתר תוכן.. עם חדשות וכאלה.. כתבות וכאלה… לא נהוג לקרוא קודם?
אהבלים.
עדכונים בהמשך.

(ד"א, הופעה מחר בבלום בר ב-22:30! חינם! בואו בואו!)

עדכון 15.3.07 – מצאו לי פתרון במחלקת השירות. לשלוח אליהם את הקובץ. זה יפה מאוד, אבל עדיין לא פותר את הבעיה לכל שאר האמנים שמנסים לשלוח את השיר שלהן.

יש למישהו הזמנה ל-OiNK?

יום רביעי, 28 בפברואר 2007

הסיפור הוא כזה. אני לא היחיד שסולסיק מאכזב אותו. אל תבינו לא נכון, זו אחל'ה תוכנה, אבל יש דברים שהיא פשוט לא מוצאת. אם הייתי אינדי-בוי מוטרף כנראה הייתי חי בארגז חול מלא סולסיקים כל חיי, רק שאני לא, וזה מפריע קצת.
אז לאחרונה נתקלתי בשירותי טורנט מעניינים. אתרי טורנטים שבד"כ מתעסקים בנושא מסויים, עוקבים אחרי ההורדות והעלאות של חבריהם וכך מאפשרים סוג של "מסחר הגון". ככל שאוריד, ה"ציון" שהאתר יתן לי ירד. מתחת ל-0.6, למשל (כשהציון נספר עד שלוש ספרות אחרי הנקודה) – אקבל שבועיים של חסד לפני שיבוטל לי החשבון. כדי להעלות את הציון פשוט צריך להשאיר טורנטים ב-Seed (מה שנקרא בעברית "זריעה" – כשאנשים עדיין מורידים ממני את הקובץ אחרי שסיימתי אותו). בדרך-כלל גם מובהר בחוקי האתר שאסור להוריד ולברוח – חייבים להשאיר את הזריעה כמה שיותר זמן, בתקווה להגיע ליחס של 1:1 בהורדה/העלאה.

OiNK הוא אתר/קהילה שכזה. מדובר באתר טורנטים למוזיקה שנחשב לטוב ביותר. הבעיה שכמו בג'ימייל עד לא מזמן – צריך להשיג הזמנה. אי לכך ובהתאם לזאת אני קורא לכל קוראי הבלוג (וברור לי שיש כמה אלפים, כן?) – אם יש לכם יוזר באוינק ואתם אוהבים אותי – שלחו לי הזמנה למייל (וובמאסר בג'ימייל נקודה קום) ואעריץ אתכם לכל חייכם.

קונטרה להופעה הקודמת

יום רביעי, 06 בדצמבר 2006

ובכן, הפעם הופענו ב-Sublime Sound Bar בסלמה 53, ת"א.

גם הפעם אלה ורותם היו צריכים לחזור לשדרות כבר באותו לילה, אבל לפחות זה לא נסיעה מחיפה. מה גם, שעודד (המתופף) ואני הגענו מהמרכז והיה לנו אפילו זמן לנוח לפני זה בבית. דייב (גיטריסט) יכל להגיע רק לקראת תשע וחצי.
בכל מקרה, אני לא אפליג בתיאור הערב. היה נחמד. רותם פספס המון ונראה שהוא שתה קצת יותר מדי לפני ההופעה. החיבור האלחוטי שלי עשה צרות בשני השירים הראשונים אז ויתרתי על כל עניין ההשתוללות (כי הייתי צריך להסתובב עם כבל). דייב היה סבבה, עודד היה סבבה ואלה היתה גם סבבה אבל עייפה.
הסאונד במקום היה לא רע. יש לציין לטובה את ג'ו "מר צרצר" רוזן, שהיה הסאונדמן שלנו ואמנם דאג לכמה הצהרות בומבסטיות ("אני לא אוהב גראנג'. יותר מדי ריוורב וחולצות פלנל") אבל מעולם לא שמענו כל-כך טוב על הבמה.
בקהל הסיפור מוצלח פחות ובעיקר תלונות על מישהו חזק מדי או אלה חלשה מדי. בכל מקרה, סה"כ היה סאונד טוב. מה גם שהקלטנו וכל הלהקה יכולה להיחשף למבושיה ולהאזין לזיופים.

מה רציתי להגיד שהיה ממש טוב? אה, כן. המקום עצמו. לא המבנה, הצוות. הגישה. אהבת אדם ואהבת קהל ואהבה מוזיקה. הביאו לנו בירות חינם, הציעו צ'ייסרים. כל הצוות של הסאבליים חם ונחמד מאוד ואין ספק שנשמח להופיע שם שוב. בנוסף, זה חינם. ויש בר סנדביצ'ים מטורף רחוב מאחורה.

אני רוצה אישית להגיד תודה לכל מי שהגיע. ממש שמחנו לראות אתכם!

—-
נ.ב.
נרקיסיזם.

להקה מתחילה מחפשת מועדון נורמאלי להופיע בו

יום ראשון, 19 בנובמבר 2006

מי שלא יודע, אז שידע, שאני הבסיסט של Beyond Repair. אפשר לשלוח לי מיילים רייקים ואני אחתום עליהם, אסרוק ואשלח חזרה. תחתונים וחזיות אין סיבה לשלוח לי כי אין לי מקום בארון.

בכל מקרה, אנחנו סה"כ להקה אחרי ארבע הופעות, מי מכיר אותנו בכלל? מחפשים כל הזמן מקומות להופיע בהם, גם כאלה שמחוץ לת"א. אז לפני איזה שלושה שבועות דייב, אחד מהגיטריסטים, שלח לי לינק להודעה ב"אקט מוזיקלי" בה היה כתוב שמחפשים להקות לערב הופעות במועדון חדש. התקשרנו והיחצ"נית, ניצן, הודיעה לנו שזה מועדון שמחליף זהות והולכות להיות ארבע להקות, שתיים מהמרכז (כולל אותנו, כמובן) ושתיים מחיפה והקריות.
מגניב, לא?

אז התאמנו, התארגנו וניצן טענה שנהיה ראשונים, כנראה, אבל זה יוחלט כבר במקום. מה שכן, יש לנו בעיה להיות אחרונים מכיוון שרותם ואלה (גיטריסט וזמרת) צריכים להגיע למחרת בבוקר ללימודים שלהם בשדרות. מה שעושה את עניין הלוגיסטיקה לקצת קשה. מעודדים מהאפשרות להופיע מול קהל של אנשים שלא מכירים אותנו בכלל, הגענו לחיפה. למועדון קוראים "קולינס" והוא ה"פאצ'וס" לשעבר. לי זה לא אמר כלום, בכל מקרה. המועדון קטן יחסית, אבל יפה לאללה ושוכן בתוך מבנה פנימי של קשתות וגג גבוה מאוד, סטייל העיר התחתית של חיפה. גם מערכת הסאונד שם היתה מרשימה יחסית למקום קטן ונראה שהם באמת השקיעו בערב הזה.
מגניב, לא?

הלהקה שכבר היתה על הבמה בבדיקת סאונד נקראה Dreadful Craving. מה שנקרא: מטאל לפנייייייים. הבסיסט שלהם חזק בענייני קורן, כנראה. מרביץ בבס ללא רחמים. אנשים חביבים גם כן. ניצן עוד אמרה שלא ברור איזה מקום נהיה ברשימת ההופעות וביקשנו להיות ראשונים כי בד"כ אפאחד לא רוצה את המיקום הזה וחוצמזה יהיה לנו ממש טוב ככה. אח"כ הגיעו עוד שתי להקות: הגרוטאות – פאנק שמח בעברית. אני חושב שהגיטריסט שלהם יוצא BEER7, אבל אני לא בטוח. הלהקה השניה היתה Chains of Past Decisions. שעשו גם מטאל-הארדקור עצבני. ואנחנו, כולה גראנג'יסטים.. משעשע עדיין. :)
מגניב, לא?

כאן התחילו הבעיות. מסתבר שהערב מבוסס ברובו על קהל של Dreadful Craving (או DC בקיצור). לא רק זה, הסאונדמן (שעונה לשם ניצן גם-כן ולכן נקרא לו ניצן ב.) הוא חבר שלהם, או שהוא הקבוע שלהם. לא ברור לי עדיין. בכל מקרה, הוא החליט על סדר להקות. הוא. הסאונדמן. לדעתו צריכה להקת פאנק, שתי להקות מטאל מקומיות ובסוף להקת גראנג' מהמרכז+שדרות. הגיוני, לא? הרי ברוב הפסטיבלים הגדולים בעולם זה הולך ככה. בד"כ הלהקות הקטנות בהתחלה, אח"כ מטאליקה ואיירון מיידן ואחריהן עוד להקות לא מוכרות. ככה שומרים על הקהל בפארק, על בטוח.
ניצן א. לא הצליחה להניא אותו מהעניין אז ניסינו את כוחותינו בשכנוע הלהקות שבכלל לא היו זקוקות לשכנוע. יאמר לזכות סצינת המטאל הישראלית, שרוב חבריה ממש נחמדים. גם DC וגם COPD לא התנגדו להופיע אחרונים. הגרוטאות, מסתבר, קיבלו הבטחה מניצן א. להופיע שניים. מה שמצחיק שניצן ב. פשוט לא רצה לשנות את ה"ערב המושלם" שלו. הצענו אפילו להופיע ראשונים או שניים ולתת רק שלושה שירים, כשבתכנון היינו אמורים לתת 30 דקות. רבע שעה, אמרנו לו – אחרת באמת אין לנו שום סיבה להיות פה. הקהל, מדובר ב-40 או 50 איש גג, היה מורכב רובו ככולו מאנשי DC ו-COPD ואחרי ההופעות שלהן הוא פשוט יעזוב – זה ככה בכל מקום בעולם, איזה מין טמטום זה?!
מגניב? לא.

רותם ניסה לשכנע את ניצן ב. לתת לנו לעלות לרבע שעה אך הוא אמר משהו כמו "הפריסטים של הקונסולה כבר מוכנים לפי הסדר ותקוע לי צינור בטוסיק" ולכן פשוט עזבנו את המקום. הגרוטאות, שכבר עלו להופיע, הזכירו אותנו בתור הלהקה האחרונה ונתנו קצת שבחים כדי שהקהל ישאר, אך זה היה כבר מאוחר מדי כי שלושה מאיתנו כבר עזבו (לשדרות ואשדוד).

לסיכום, אני לא אגיד שאני מאוכזב נורא. אני מכיר את הסצינה בצורה מסויימת ויודע שככה זה לפעמים. זה החרא שמקבלים על ארגון כושל, וזה לא חסר בשום מקום – אם כי משום מה זה קורה בעיקר בסצינת המטאל (פסטיבל המטאל של נקש, מישהו? מטאליסט?). ללהקות אין לנו שום מילה רעה להגיד – הם היו בסדר גמור והשתדלו לעזור. לניצן א. יש עוד מה ללמוד בנוגע לארגון ערב הופעות – זה מסובך יותר מלהקה אחת או שתיים (כשאז אחת מחממת את השניה וברור מי ה"הדליינר"). היא צריכה לגדל בייצים ולדעת להגיד "לא" כשצריך. להגיד לסאונדמנים סוררים ש"נקבעה כבר הלהקה השניה – תחיה עם זה".
לניצן ב., לעומת זאת, אני מאחל באמת הרבה בריאות ושיגיע יום אחד לת"א – איפה שהסצינה אולי גם תקועה בבועה משל עצמה אבל גם הרבה יותר מפותחת – עם כל המניירות של "איך ערב מושלם צריך להיות מאורגן", ויחטוף בראש like a ton of bricks.

והלקח?
4.12.06 – הופעה ב-Sublime בסלמה 53 בת"א. חינם-חינם ורק אנחנו הפעם! תבואו? :)