ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'וידאודרום'

קסם הצבע

יום רביעי, 02 באוגוסט 2006

אני די בטוח שכולם כאן מכירים את הפרסומת היפהפיה של Sony Bravia. זו בסה"כ טלויזית LCD, אבל המפרסמים הגאונים של סוני היו חכמים מספיק כדי לעשות את אחת הפרסומות המדהימות אי פעם.
בליווי השיר "Heartbeats" של חוזה גונזלס קפצו להם 250 אלף כדורי גומי מכל הצבעים במורד רחובות סן פרנסיסקו. המדהים הוא שזה לא אפקט כלשהי, לא גרפיקה ממוחשבת – באמת כדורים. פרסומת מאלפת, אין מה לומר.


(איכות גבוהה יותר אפשר למצוא כאן)

ובכן, האנשים בסוני לא עומדים במקום הרבה זמן. שנתיים אחרי הם עובדים עכשיו על פרסמות חדשה והפעם לא פחות מוטרפת מהקודמת:
70 אלף ליטרים של צבעי הקשת התפוצצו מתוך בניין ישן בגלזגו שבסקוטלנד שהיה מועד להריסה. הצבעים התפוצצו החוצה ואחרכך גם למעלה מתוך הקומות, ראשונה קודם ולמעלה למעלה במשך שניות מעטות סך-הכל, אבל האפקט של זה פשוט מדהים ושובה-לב. כמה אנשים דאגו לצלם את האירוע שקרה ממש לפני כמה ימים ולהעלות לרשת. הפרסומת עצמה עוד לא מוכנה, אבל מספיק לראות את הקטעים האלה כדי לדעת שהיא הולכת להיות מדהימה לא פחות מהקודמת.


(עוד קטעים: פה, בניין אחר ליד, וגם פרודיה מקסימה לא פחות ועוד אחת.)

לדפוק ת'ראש

יום שלישי, 01 באוגוסט 2006

בזמן האחרון מסתובבת בערוצי הטלויזיה באמריקה, שידועים בטווח פרסומות בין מדהים למזעזע לחלוטין הפרסמות הכה-לא-מעצבנת הבאה:

יש לציין שהיא כבר לא חדשה וההייפ (הרבה אנשים מעוצבנים) כבר שכח, אבל מאחורי הפרסומת המעצבנת, המגוחכת, האינפנטילית והבסיסית כל-כך עד שזה מעליב את האינטיליגנציה אפילו של אלה שיש להם IQ של גרגיר אבק דיסלקטי יש בעצם גישה מעניינת.
סה"כ, כולנו יודעים שלהגיד משהו הרבה פעמים בפרסומת עובד, להגיד משהו הרבה פעמים בפרסומת עובד. מה שכן, זה כל-כך מפתיע עכשיו לראות תשדיר שכזה שישר ננעלים עליו. בנוסף, השם של המוצר הוא בעצם השימוש בו. לא ממש צריך "הוראות הפעלה". יש בזה משהו גאוני, וכמו הרבה גאונים אחרים – זה מטורף.