ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש אפריל 2005

בקשר לקשר – מכתב תלונה על camera4less.co.il (DPS)

יום שישי, 08 באפריל 2005

שלום רב לכל הנוגע בדבר.

לפני כארבעה חודשים רכשתי בחנותכם מצלמה A75 של קאנון. אחלה מצלמה. כשלושה חודשים לאחר הרכישה היא הפסיקה לעבוד ומסרתי אותה לתיקון אצלכם. זה היה ב-16.3. נאמר לי שתוך 14 יום אקבל אותה חזרה ואכן ביום ה-13 (מס' מזל או מה?) התקשרתם וביקשתם שאבוא לקחת אותה מהחנות. כשבאתי גיליתי שאכן החזרתם מצלמה מתיקון, אך היא לא שלי. אותו דגם, רק של מישהו אחר.

טענה מס' 1: כשהתקשרתם להגיד לבוא לקחת את המצלמה לא בדקתם את המס' הסידורי הרשום הן על המצלמה והן על טופס התיקון ולפיכך סתם באתי.

בחור אחד בשם לאוניד טען שיהיה בסדר ושמחר-מחרתיים תישלח המצלמה לבייתי. יפה מאוד, חשבתי לעצמי, אך כמה התבדיתי כשלמחרת היא לא הגיעה וכמה מפתיע – גם מחרתיים לא! כבר היה יום שישי, ואפילו טלפון לא קיבלתי מכם.

ביום שני שלמחרת (נא לעקוב, התאריך ה-28 למרץ) התקשרתי לחנות וביקשתי לדעת מה קורה עם התיקון ונאמר לי שיחזרו אלי למספר הסלולרי שנתתי.

לא חזרו.

למחרת התקשרתי שוב ונאמר לי שיחזרו אלי…

לא חזרו.

פעם שלישית גלידה. ביום רביעי התקשרתי ולא חזרו וביום חמישי התקשרתי שלוש פעמים. בעשר בבוקר, באחת ובארבע.

בשעה ארבע וחצי חזר אלי לאוניד לסלולרי, אך בדיוק לא יכלתי לענות והוא השאיר הודעה בה הוא מבקש שאתקשר אליכם שוב. התקשתי ובצד השני מישהי עוד טענה ש"לא הצלחנו להשיג אותך ועכשיו לאוניד כבר לא פה. תשאיר מס' טלפון והוא יחזור אליך בעזרת השם".

מכיוון שאני רוצה להגיע לעיקר אני ארכז את כל הנ"ל בטענה מס' 2: כל-כך קשה לחזור ללקוח? זה באמת לוקח המון זמן לחזור ללקוח זמין במשך שלושה ימים? חפשו כמה פתקים נשארו לכם על השולחן עם המספר שלי.

ועכשיו החלק הכייפי! ביקשתי שליאוניד יחזור אלי ויאמר לי מה הבעיה גם לתא הקולי, כי באמת, אני לא מעוניין להמשיך עם הפינג-פונג הזה. הוא אכן חזר אלי אך השאיר הודעה בזו הלשון: "בקשר למצלמה שלך… אני מעדיף לעשות את זה מולך, אז תתקשר אלי" ולבסוף השאיר את מס' הסלולרי.

באותו יום הוא לא היה זמין.

ביום שישי (היום) התקשרתי לאותו מס' (054-*****5) משהו כמו שלוש פעמים כשפעם אחת השארתי הודעה. בשעה 13:30 הצלחתי להשיג סופסוף מישהו ובקו השני מסתבר שזה לא היה לאוניד אלא מישהו אחר. הוא נתן לי מס' טלפון נוסף (054-4*****3) ואמר שסביר להניח שלא אצליך לתפוס אותו, אלא רק ביום ראשון.

ועכשיו, לסיכום!

ישנה מצלמה עם מס' סידורי *******, A75 של cannon, מסתובבת אצלכם או במעבדה או השם יודע היכן. היא נמצאת כבר שלושה שבועות אצלכם, מתוך כמעט ארבעת החודשים שהיא אצלי. באתר שלכם אתם כותבים באותיות גדולות ומכובדות ש"אנו שמים בראש מעיינינו את צרכי הלקוח, ולכן אנו נותנים את השירות הטוב ביותר לפני ואחרי הרכישה, וכן נותנים ייעוץ מקצועי ורחב".

אך לצערי מסתבר שאתם לא עומדים במילה שלכם. אפילו במונח "שנה אחריות" ו"תוך 14 יום" וגם "יחזרו אליך" אתם לא עומדים.

ואני לא אומר את זה סתם ככה. אז בסדר, תמצאו את המצלמה והכל יבוא על מקומו בשלום? ומה אם אני אצטרך תיקון שבועיים וחצי לפני שאני טס לחו"ל, למשל? אני לא יכול לסמוך עליכם שתתנו לי שירות כמו שצריך ואני לא יכול לסמוך על המילה שלכם בתנאי ה-14 יום שאתם נותנים לתיקון.

אני עובד כתומך טכני בחברת אינטרנט. אני יודע מה זה לקוחות מטורטרים, מה זה לקוחות שלא חוזרים אליהם וכו'. יש לי נסיון בטיפול בלקוחות כאלה ובשאר מרעין בישין ובלגאנים שהשתיקה יפה להם ואני לא בא כאן עם אצבע מאשימה.

זהו המכתב היחיד שאני אכתוב לכם. זהו מכתב בקשה לשירות טוב ובנוסף מכתב תלונה (לא זועם במיוחד, נראה לי). כרגע הוא נשלח אך ורק אליכם, אך אם אראה שתוך מס' מועט מאוד של ימים הבעיה לא נפתרת אני לא אהסס לשלוח אותו לכל המדורים הקיימים בעיתוני ישראל, ואני בטוח שלא מעט אנשים יקראו על מעללי המצלמה הנעלמת של Camera4less.