ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש יוני 2006

gapingvoid

יום שישי, 30 ביוני 2006

הוספתי את הווידג'ט של גאפינגוויד לאתר, שם מתחת ללינקים.

לא פה. שם —> עכשיו קצת למטה.. זהו.

יו מקליד (אני לא בטוח שככה אומרים את זה, אבל זה מצחיק) כותב כבר לא מעט זמן על עולם העסקים בכלל, חיים בניו-יורק ועולם עסקי היין בפרט. הוא כותב בעיקר בצורת קריקטורות, אותן הוא התחיל לצייר בצד האחורי הריק של כרטיסי ביקור שונים בפאבים ברחבי הסיטי (לא סיטי טאוור. ניו יורק סיטי) הווידג'ט הזה אמור להתעדכן כל יום עם הקשקושים האחרונים שלו, שכבר לא באמת נרשמים מאחורי כרטיסי ביקור, אלא פשוט כי הפורמט דבק.

אז מה אתה עשית השנה?

יום חמישי, 29 ביוני 2006

אחד הדברים שאני אוהב לעשות כשאני מגיע לקטע זמן חשוב, נגיד סופשנה, או תחילת מילניום וכאלה, זה לבדוק מה אנשים אחרים, שיש לי איתם או אין לי איתם יותר קשר, עשו מאז ה.. קטע זמן האחרון.

נגיד, אקסיות. כל בחור בעולם יסכים איתי שזה כיף לחשוב עליהן. אם שונאים אותן, זה אפילו יותר טוב, אם כי זה תלוי בעבודה כמה אתה בעצמך הצלחת. אפשר להגיד "האהא, סיתוונית עדיין דיילת ואני כבר סמנכ"ל סטארט-אפ מוצלח", או להיפך "סיתוונית עדיין דיילת ואני אוסף בקבוקי זכוכית ברחוב למחייתי".

אז אחת עברה לגור עם חבר שלה (יה!) ואחת צבעה שיער לאדום. אחת אחרת החליפה שם (פעמיים), ונהייתה היפית הזויה עם פטיש מוזר לחיות דרוסות (ואני לא מתכוון להרחיב בנושא!).

ואני?
אני סיימתי שנה א' ב"חשיפה". יש להם אפילו אתר חדש ודי מגניב. רוב הדברים בתצוגה שלהם משנה ב' כרגע, אין כמעט כלום משנה א'. אבל לי זה לא משנה. כי סיימתי ללמוד. הגשתי היום את כל הפרוייקטים בקורס אחד, ביום שני אני מגיש את כל האחרים בקורס אחר ובסוף יולי עוד שלוש עבודות קטנות וזהו. עד נובמבר. איזה קטע. ככה פתאום הכל נגמר.
השנה יש יופי של הצגות ביום הפתוח של חשיפה, וזה יקרה לקראת סוף יולי. אני אודיע כאן, וחבל על הזמן של מי שלא בא. אני מציג גם-כן.
בנוסף, מצאתי עבודה חדשה, ואני הולך לעבוד בתור דייל פרסומי ("רוצה לטעום את הקוטג' החדש בטעם גרביל?").
ועוד דבר – נראה לי שמצאנו גיטריסט. הלהקה, כלומר. לקח לנו קצת זמן. אבל מצאנו.

אז סיימתי ללמוד, התחלתי עבודה חדשה. מצאתי גיטריסט. אני מוצג בסופשנה שלנו.
חבל על סיתוונית, דווקא היתה בחורה נחמדה. :)

Where great minds think alike

יום שני, 26 ביוני 2006

בזמני (המאה ה-17, ככל הנראה) עוד היו באינטרנט משחקים טובים. לא משחקים המוניים שבהם מסתובבים והורגים כל מה שבא ליד ואח"כ מתים. פעם היו משחקים כמו Cosmic Consensus והרעיון שלו היה פשוט אך מתוחכם. יש פירמידה המחולקת לשלבים, כמו מדרגות. עומדים עד 10 שחקנים בתחתית ומוצגת שאלה לכולם. למשל: באיזה כרטיס אשראי אתם מחזיקים? התשובותן הן:
-מסטרקארד
-ויזה
-אמריקן אקספרס
-דיינרס
השחקן צריך לבחור מצד אחד את מה שיש לו, אבל יותר חשוב, את מה שהוא חושב שיש לרוב. נגיד ובחרתי ויזה ו-90% מהשחקנים בחרו בו גם – כל אחד מאלה שהצביעו ויזה קופץ שתיים או שלוש מדרגות בפירמידה, שם הוא מקבל IQ, שזה בעצם הניקוד. בין היתר יש גם מדרגות שמורידות IQ, שמקפיצות אותך במעלה הפירמידה וכו'. סה"כ, המשחק מצחיק מאוד, כולל שאלות הזויות בסגנון "מה יותר ירוק? ארנק או קרוקודיל?" ומעביר יופי את הזמן.

מה שכן, לא היה אותו הרבה זמן. למען האמת, CC כבר לא קיים במתכונתו הקודמת (שכללה, בין היתר, פרסומות לפני השלב האחרון עם המון פלאשים קורעים מצחוק של ארנבים וחמוסים) – קם איזה בחור אחד והקים לאיטו את Discordi – משחק שהוא בדיוק אותו הדבר, מינוס הצ'אט בתחתית המסך. יש מוזיקת מידי נפלאה, העיצוב כמו פעם ובכלל, כל חווית המשחק היתה יכולה להיות בדיוק אותו הדבר אם רק היו יותר משלושה שחקנים שמסתובבים בין 10 חדרים שונים.

אז לכו ותנסו, אולי ניפגש שם. :)

ויהי אור

יום שני, 26 ביוני 2006

העברתי את הבלוג לממשק ידוע, לא מקורי ולא ייחודי, אבל נוח וחביב יותר עלי.
עוד לא החלטתי מה לעשות עם הפוסטים הישנים (ביקורות וכאלה), אבל לא צריך בינתיים.