ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש פברואר 2007

יש למישהו הזמנה ל-OiNK?

יום רביעי, 28 בפברואר 2007

הסיפור הוא כזה. אני לא היחיד שסולסיק מאכזב אותו. אל תבינו לא נכון, זו אחל'ה תוכנה, אבל יש דברים שהיא פשוט לא מוצאת. אם הייתי אינדי-בוי מוטרף כנראה הייתי חי בארגז חול מלא סולסיקים כל חיי, רק שאני לא, וזה מפריע קצת.
אז לאחרונה נתקלתי בשירותי טורנט מעניינים. אתרי טורנטים שבד"כ מתעסקים בנושא מסויים, עוקבים אחרי ההורדות והעלאות של חבריהם וכך מאפשרים סוג של "מסחר הגון". ככל שאוריד, ה"ציון" שהאתר יתן לי ירד. מתחת ל-0.6, למשל (כשהציון נספר עד שלוש ספרות אחרי הנקודה) – אקבל שבועיים של חסד לפני שיבוטל לי החשבון. כדי להעלות את הציון פשוט צריך להשאיר טורנטים ב-Seed (מה שנקרא בעברית "זריעה" – כשאנשים עדיין מורידים ממני את הקובץ אחרי שסיימתי אותו). בדרך-כלל גם מובהר בחוקי האתר שאסור להוריד ולברוח – חייבים להשאיר את הזריעה כמה שיותר זמן, בתקווה להגיע ליחס של 1:1 בהורדה/העלאה.

OiNK הוא אתר/קהילה שכזה. מדובר באתר טורנטים למוזיקה שנחשב לטוב ביותר. הבעיה שכמו בג'ימייל עד לא מזמן – צריך להשיג הזמנה. אי לכך ובהתאם לזאת אני קורא לכל קוראי הבלוג (וברור לי שיש כמה אלפים, כן?) – אם יש לכם יוזר באוינק ואתם אוהבים אותי – שלחו לי הזמנה למייל (וובמאסר בג'ימייל נקודה קום) ואעריץ אתכם לכל חייכם.