ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש מרץ 2007

לך תעשה ריסט לפיתה

יום ראשון, 25 במרץ 2007

היפופוטם חזרו והם מצחיקים. ממש. פסיכים.

ריקוד… מסוכן!!1

יום ראשון, 25 במרץ 2007

יצא לי לראות את 5 הדקות האחרונות של הסרט החדש של במאי הסרטים המהולל מנחם גולן. אותו במאי שהביא לנו סרטים מדהימים כמו "מחץ הדלתא" ו"לופו" הישראלי (אבל היו גם "מבצע יהונתן" ו"קזבלן").
אותו במאי דגול, שעם השנים רק משתבח כמו יין טוב, הוציא עכשיו את הסרט "ריקוד מסוכן" ואני מוכרח לציין שבחודש האחרון כל סדרני הסינמה סיטי, ואני מביניהם, קיוו לקבל כרטיס חינם להקרנת הבכורה של הסרט, שלא לדבר על לשמור את שתי השורות הראשונות רק לנו.
ובכן, לא ראיתי את כל הסרט, אבל חמש הדקות האחרונות מספיקות כדי להבין כמעט את כל העלילה. לא שזה כזה מסובך. הנה מהוויקי של הסרט (בחיי! יש ספויילרים):

יוסף דוידי (המגולם על ידי זוהר ליבה), בן ה-24 המתגורר בעיירת פיתוח, מובטל מאז שסיים את שירותו הצבאי. את מרבית זמנו הוא מבלה ב"כיכר הברזלים" של העיירה, ובלילות הוא רוקד בדיסקוטק הייחיד בעיירה, יחד עם חברו המוסכניק שרוקד ברייקדאנס- נעד דתי שרוצה להיות רקדן, ועם חברו הספר (המגולם על ידי עומר ברנע), שעושה חיקויים של אלוויס פרסלי. תום (המגולמת על ידי מיכל אמדורסקי) בת ה-23, מוכרת דגים בשוק במקצועה, מאוהבת ביוסי. אנאבל (המגולמת על ידי אליאנה בקייר), בת ה-19, ממוצא גרמני, לומדת באלט ורוצה להיות כאימה המנוחה – רקדנית בלט ידועה ולנצח בתחרות ריקודים. יוסי ואנאבל נפגשים בתחרות "אלופי הריקוד" ומתאהבים.

מה כבר יכול בחור צעיר כמוני לרצות מסרט? קצת מצחיק, קצת עצוב, מתח, התגשות קולוסיאלית בין מעמדות וכוסיות רוקדות בבגדים מינימלים. ומה יכול לרצות סדרן בסרט הזה? שיבואו כמה שפחות ערסים.

עכשיו תשמעו… אני לא אוהב לתת ביקורות על דברים בלי שהשקעתי בהם צפייה או האזנה ברוב קשב, באמת שלא. אבל בחיי, שאם הייתי יושב בבית וצופה בעובש גדל על מסך הטלויזיה שלי, בעודו מראה שלג בלבד – הייתי נהנה יותר. למען האמת ברגע זה ממש, כשאתם קוראים את הפוסט שלי, ואפילו כמה דקות אחר-כך, כשתסיימו ותלכו לשירותים או לאכול או סתם ליוטיוב – עדיין יהיה לכם יותר מעניין מהסרט. אם הכלב שלכם יתעטש בקרוב – זו פיסת קולנוע יותר טובה מכל "ריקוד מסוכן"!
רבאק, לבחור יש מספיק כסף בשביל לעשות סרטים. הוא לא איזה סטודנט תפרן לקולנוע בת"א – והוא גם עושה סרטים די הרבה שנים – אז למה הוא מביא עורך שעונה לשם ז'יל בן-דוד?! לא יכול להיות עורך טוב, בעולם כולו, עם שם כזה! עוד יבוא ז'יל ויגיד לי "הלו הלו איך אתה מדבר" אבל בחיאת, כששומעים קהל מריע בתחרות ריקודים אני מצפה לראות את קטעי הסרט בו הקהל עומד ומריע, לא יושב ושותק. וכשהמוזיקה מתחילה אני מצפה לשמוע משהו באיכות סבירה, לא שירים שנשמע כאילו ילד בן 4 עשה להם rip באיכות גרועה במיוחד.
עובש שמתפתח עכשיו 4 מטר מכם מתחת לכיור במטבח מצלם סרט, אפילו בטעות אם הוא מתפורר ונופל על מצלמת וידאו ולוחץ בה על כפתור ההקלטה, יותר טוב מהצלמים של הסרט. איך יכול להיות שזוג רוקד במשך דקה ורואים אותם זזים נטו 3 שניות?

עובש!!

אפילו הערסים שיצאו מהסרט, המיץ של הבררה של הצגה תשיעית בסינמה, יצאו בארבע ורבע מהסרט ופלטו "מה זה החרא הזה?!"

אם היה לי סולם הייתי נותן אותו לעצמי בראש.

יומיים וחצי של חסד

יום שני, 19 במרץ 2007

למהנט, כהרגלם, מכסחים כל דבר חדש שנבנה בארץ, בלי לתת לו את ימי החסד הראשונים שמגיעים לו – בעיקר כשמדובר בגשר או מחלף חדש. את הגשר החדש ליד קניון איילון כבר לא פוקדים "פקקי מילניום" ולמען האמת הנסיעה שם די נוחה, יחסית לגשר לא גמור.
עכשיו נפתח גשר גלילות וממש אפשר היה לשמוע את כתבי למהנט נכנסים לאוטו עם ציוד צילום והקלטה ונוסעים לכניסה אליו כדי לתפוס בעדשה כמה נהגים טועים. למי שאין כוח לקרוא – הכניסה לגשר, לטענתם, משולטת בצורה שגורמת לנהגים להתבלבל והם צריכים לבחור בין שלט ענק וכחול שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך איילון {20}" ולבין שלט ענק וירוק שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך נמיר {2} | ירושליים-אשדוד {5}". מצולמים שם כמה נהגים שנעצרים באי התנועה שבין הנתיבים האלה ואז מחליטים להיכנס לנתיב לדרך איילון.

מה שלא הזכירו בכתבה של למהנט, אבל המגיבים דאגו להזכיר, זו העובדה שיש שילוט גדול וברור גם קילומטר לפני המחלף וגם 750 מטר לפני, ואולי אף 500, אבל לא יצא לי לבדוק.

מגיב מספר 30 מבין כמוני:

30. איילון דרום, קיבוץ גלויות, לפני כמה שנים

כשפתחו את איילון לכיוון חולון בת-ים ושינו סדרי עולם במחלף קיבוץ גלויות (לי-ם צריך לנסוע בנתיבים הימניים דווקא – אחרי ששנים היינו רגילים אחרת) – כולם זעקו חמס – ואח"כ התרגלו.
תנו לעסק כמה שבועות וגם כאן הכל יסתדר.
האשם במקרה זה (בניגוד להרבה מקרים אחרים) אינו במע"צ.

קודם כל מתלוננים שהכל דפוק. לפני זה, מי שלא זוכר, לא היה גשר והנתיבים היו אסוניים. הסימון על הכביש עצמו לא היה ברור ולא התחבר לדרך נמיר בצורה הגיונית (מכירים את זה שמסלול שהייתם בו ברמזור נכנס לאמצע של מסלול אחר ישר אחריו?). אחרי שהתלוננו שהכל דפוק מניחים לעניין ולא דואגים לחזור ל"זירת הפשע" ולבדוק מה קורה שם חודש אחרי.

בגשר איילון הכל בסדר עכשיו. גם בגלילות יהיה כך. הדבר היחיד שחברת נתיבי איילון ומע"צ לא משקיעות בו מספיק קשור לנוסעי האוטובוס המסכנים, שבשני המצבים הנ"ל צריכים לכתת רגליהם למקום לא נוח ואף מסוכן. במקרה של גשר קניון איילון זה היה לעלות מדרגות (ואין התחשבות בנכים או זקנים, מן הסתם), ובמקרה של גשר גלילות מדובר בביטול תחנה והליכה של 400 מטר בצמוד לכביש מהיר עד לתחנה הבאה. תחסכו ממני את הטוקבקים כמו "זה לא ככה", או שטויות דומות – אני עושה את זה כל יום כשאני חוזר מהעבודה בסינמה סיטי.

וכן, כשבסוף הדרך אני צריך לחצות את הפניה המהירה מכביש 5 לכיוון צפון אני רץ כאילו המוות רודף אחרי. מה יעשה מי שקשה לו לרוץ?

למהנט משחקים אותה טפשים

יום רביעי, 14 במרץ 2007

ברי סחרוף מחפש, יחד עם אתר Ynet, להקה שתחמם את המופע המיוחד שלו, בו הוא יארח את יהודה פוליקר.
בתור חבר בלהקה שאוהב את שני האמנים זו נשמעה לי כמו הזדמנות מצויינת לנסות את כוחינו.
זה עמוד השליחה. וזה הדף המפרט הכל, כולל התגובות שדרכן אפשר לגלות שיכול להיות שמשהו לא בסדר בטופס הפשוט שיצרו כדי שאמנים ישלחו חומרים. כמה וכמה אנשים מתלוננים שעמוד השליחה משאיר הודעת שגיאה בסוף התהליך, ובעצם כך אי אפשר לדעת האם תהליך השליחה הושלם או לא.
ניסיתי, וגם לי קרה אותו הדבר. במקום להתלונן בתגובות שלחתי מכתב לשירות הלקוחות/תמיכה של Ynet בזו הלשון:

שלום לכל הנוגעים בדבר.
באתרכם ישנו עמוד שמספר על תחרות להקות שיחממו את ברי סחרוף. בעמוד יש למלא פרטים (שם, מספר טלפון וכו') ואז להוסיף קובץ ולשלוח.
מילאתי הכל אך אני לא יודע אם הקובץ נשלח מכיוון שבמקום עמוד שמאשר קבלת קובץ אני מקבל את העמוד הבא: http://my.ynet.co.il/goldstar/okay.asp
והכתובת "An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator."

בתגובות ישנה המלצה מהמערכת לרשום מספר טלפון ב-9 ספרות בלבד אך המצב דומה. בנוסף, הקובץ הינו MP3 ושוקל פחות מ-5MB.
אז איך אני יודע אם הקובץ הגיע?

מפורט, בהיר ונהיר, לא? יש להם כל האינפורמציה שהם צריכים.
הנה התשובה שקיבלתי שלוש שעות לאחר מכן:

שלום רב,

ותודה על פנייתך.

לפני מספר ימים אכן הייתה תקלה בעמוד, אך הבעיה סודרה, וכעת ניתן לשלוח קבצים.

שים לב לגודל הקובץ, אם הקובץ גדול מ-5 מגה, לא תהיה אפשרות להעביר אותו.

אם הקובץ אינו עובר את הגודל המותר אך השליחה אינה מצליחה בכל זאת, כתוב לנו שוב ופרט בדיוק מהי הבעיה שמופיעה.

אנו תמיד עומדים לרשותך לכל שאלה, בעיה או הערה.

עידית ג.
מחלקת שרות לקוחות
www.ynet.co.il

אהההה… כאילו… בתור אתר תוכן.. עם חדשות וכאלה.. כתבות וכאלה… לא נהוג לקרוא קודם?
אהבלים.
עדכונים בהמשך.

(ד"א, הופעה מחר בבלום בר ב-22:30! חינם! בואו בואו!)

עדכון 15.3.07 – מצאו לי פתרון במחלקת השירות. לשלוח אליהם את הקובץ. זה יפה מאוד, אבל עדיין לא פותר את הבעיה לכל שאר האמנים שמנסים לשלוח את השיר שלהן.

ציטוטי יערה #1

יום חמישי, 01 במרץ 2007

יערה: אני גם רוצה מחשב נישא, אבל תחפש לי כשיהיה לי כסף.
אני: אני לא מבין במחשבים נישאים. כדאי לך לשאול את דור, הוא יותר מומחה.
יערה: אתה מספיק מומחה בשבילי.
אני: לא, נו. זה כמו שאני אשאל אותך על… מנופים!
יערה: אני מבינה במנופים. אם אתה רוצה לקנות מנוף, קודם כל, הוא צריך להיות צהוב.