ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש מאי 2007

וואו, איזו הופעה

יום רביעי, 30 במאי 2007

הופענו ביום הסטודנט של HIT, הלא אלה ראשי התיבות של המכון הטכנולוגי בחולון. התכנון היה ערב של תחרות להקות לא כלכך מוכרות, כך שהקהל נהנה ממוזיקה חדשה, הלהקות נהנות מחשיפה ובסופו של יום הקהל גם בוחר את הלהקה האהובה עליו מתוך הארבע (לפי המארגן היו יותר מ-30 להקות שרצו להשתתף). הבחירה אמורה להתבצע דרך אתר אגודת הסטודנטים של המכון.

אנחנו היינו אמורים להיות הלהקה השלישית, אך מכיוון שיש "זכות אחרונים" לאנשים מהמכון, יצא שהופענו ראשונים. כך קרה שהגענו למקום בשלוש, ברבע לארבע עלינו לעשות סאונדצ'ק ובארבע וחצי עלינו לנגן מול קהל של 2 אנשים, לא כולל צוות הבמה, צוות ההגברה וצוות הבר והאוכל. שני אנשים. אחד מהם עמד ובהה בנו, כך שאני לא יודע אם הוא באמת נהנה, ואחת הפסיקה משחק פריזבי מרגש (כנראה לא מספיק) והתיישבה מול הבמה.
צ'מעו, אני חייב להודות שזה היה קצת מבאס. אמנם לא ציפיתי למאות אנשים (טאקו צעק באמצע אחד השירים "אני מבקש לא לשבור את המחסומים, חבר'ה!") אבל בטח ובטח שלא ציפיתי לשניים. בלבד. שניים!

הלהקה שעלתה אחרינו לא אמרה את שמה אפילו פעם אחת. אני חושב שאלה היו קוליטיס. בכל מקרה, ללהקה שאחריהם כבר לא יכלנו להישאר.
בכל מקרה, יש תחרות, ולכן צריך להצביע. מי מכם שלומד בחולון – ההצבעה דרך HighLearn, מה שזה לא יהיה. תצביעו לנו, ביונד ריפייר (נו, שמו את השם הישן, לא נורא). אנחנו נחמדים.
יש תמונות, אגב. ואני מופיע רק באחת, יחד עם רותם וגרופית (שהיא חברה שלנו בכלל, אז זה אפילו לא בדיוק נחשב).

גברים לא יודעים לנהוג

יום ראשון, 27 במאי 2007

בכתבה שהתפרסמה בלמהנט (באדיבות מגזין "רכב"), ושאני חושב שראיתי לפחות 152 פעמים בוריאציות שונות בעבר, מונים כמה מיתוסים לגבי נהיגה. למשל, שמנוע גדול הוא בהכרח חזק יותר, או שישיבה רחוקה מההגה לא מפריעה לנהיגה.
כמובן שהמיתוס האהוב על כולם הוא "נשים לא יודעות לנהוג" ועד כמה שזכור לי, מבחינה סטטיסטית הוא נופץ כמה עשרות פעמים. בכתבה הזו שוב מזכירים לנו ש-76% מהנהגים שהיו מעורבים בתאונות ב-2006 היו גברים.

זה תמיד ציטוט שהולך לעשות צרות. המגיבים, כידוע, ברובם גברים אינטיליגנטים, כידוע – משביחים עם השנים:

4. אחלה כתבה! רק מה…

נשים עדיין לא יודעות לנהוג… אוקיי גברים נתקלים בתאונות זה לא טוב…. אבל לפחות הטעויות שלהם על הכביש לא כאלה כמו של נשים… "אישה נסעה ברוורס בחניה ראתה מישהו רצתה לבלום והיתבלבלה בין הגז לברקס והרגה!!" זה ממש טיפשי… איך איך.. פשוט איך אתן עושות את זה?!? לא נסעת על 100 או 200… 10, 20 קמ"ש בחניה.. ודרסת?!…. טחחח… "אישה טיפשה מטבח מיטה" זהו זה מה שיש לי להגיד
nomad69 , ת"א (26.05.07)

האגו הגברי לא מוכן להתמודד עם העובדה שמכסחים את בעליו במספרים. זה לא יבלבל אותנו. אנחנו גברים!! אנחנו לא עושים שטויות כמו לא להכנס לחניה ברוורס או לעצור את התנועה. לפחות הטעויות שלנו לא טפשיות וקטנוניות כמו התנגש באוטו אחר ברוורס! אנחנו לפחות נוסעים ב-150 קמ"ש בעיר והורגים שני ילדים ואבא ומתלוננים שהאשה בצומת ליד נסעה לאט מדי, מה שגרם לנו ללחוץ על הגז חזק יותר כדי לפצות על ההתכווצות באיבר שנוצרה בגלל האיטיות. אנחנו הרי יודעים לנהוג. חוסר בפניות שמאלה בת"א לא ישכנע אותנו שאי אפשר לעשות פרסה בכל זאת. רמזור אדום זו רק המלצה לטורפים אדירים כמונו.

אנחנו כאלה מטומטים.

(גילוי נאות: מעולם לא עברתי תאונה. לא בתור נהג ולא בתור נוסע. חברה שלי עשתה כבר כמה ולא קרה שומדבר רציני. סו פאקינג וואט? סטטיסטית זה יגיע גם אלי, נכון? בדיוק כמו שזכיה בלוטו לא תגיע)

שמונה שוכב והשבועיים הקרובים

יום ראשון, 20 במאי 2007

ביונד ריפייר החליפו את שמם. מעתה אימרו Laid 8. מי שלא מבין מה זה שיצייר שמונה שוכב.

אז:
ב-22.5 אנחנו מופיעים ב-Sublime Sound Bar, בסלמה 53 ת"א. כבר הופענו שם ואנחנו ממש מתים על המקום.
ב-28.5 אנחנו מופיעים ביום הסטודנט של HIT, הלא זה המכון הטכנולוגי של חולון, עם שלוש להקות נוספות – שימו לב, זו תחרות ואנחנו הכי טובים. הכניסה חופשים לסטודנטים של האגודה ו-30 שקל למי שלא.

והחדשה הכי חשובה היא שהזמרת שליוותה אותנו מאז הקמנו את הלהקה, אלה מעתוק, יצאה מההרכב. אפשר לקרוא לזה חילוקי דעות מקצועיים. בכל מקרה, אנחנו מחפשים זמרת חדשה – אז אם אתם מכירים אחת, או שאתן אחת – שלחו אותה אלי או למיספייס החדש שלנו.
דרישות:
מקצועית
אישיות כובשת
פרפורמרית מלידה
שדיים ענקיים

כן ירבו מועמדות. :)

וינוגרד וכו', מערכה ראשונה

יום רביעי, 02 במאי 2007

כל בלוגר מרגיש צורך לפרסם את דעותיו על הדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד שהתפרסם לפני כמה ימים. כל אחד מוצא את הדברים שבאמת מפריעים לו בדו"ח וגם אני מוצא. כן, כן. אני אשכרה קורא את הדו"ח הזה. הוא לא כזה מעניין בכמה עשרות עמודיו הראשונים, הכוללים כלמיני הסברים יבשים על עדויות ועל פעילות הועדה. זה לא באמת מעניין אותי. אני מחפש את הדם, כידוע.
והנה הוא מגיע, כבר בעמוד 57, כשמתוארות שלוש מערכות שונות שעוצבו בצה"ל בסוף 2005: אחת שמתאימה להווה – קרי שמירה על הגבול ופעילות שוטפת רגועה; אחת בשם "שוברת הקרח" שנועדה לתקופת הסלמה כללית שמתוארת כ"ניצול הזדמנות, פעולה קצרה… אך גם תוך שמירת האופציה של חזרה לשגרת הביטחון השוטף"; והתוכנית השלישית בשם "מי מרום" שהיא בעצם מלחמה לכל דבר, הכוללת תמרון קרקעי רחב בדר' לבנון. עמוד אחד לפני הרשימה הזו מוסבר שהיו שתי תוכניות בשם "שוברת הקרח", שאף אחת מהן לא אושרה סופית ולכן הכוחות בשטח, במהלך הלחימה, לא באמת ידעו איך אמורים להתייחס לתוכנית שהם מבצעים.

ובעמ' 62:

מ"מ ראש הממשלה קבע כי: "אנחנו צריכים להיות מוכנים עם דפוסי תגובה שמותאמים לסוג הגירוי שיתקיים" 113 . הוא הביע תקווה ש"מישהו מכין את התכניות האלה",הרמטכ"ל השיב כי "הן קיימות" ומ"מ ראש הממשלה הוסיף וביקש ש"בהזדמנות קרובה היינו רוצים לשמוע אותן". הרמטכ"ל אמר: "הן קיימות ומאושרות על ידי כולם". מ"מ ראש הממשלה אמר עוד: "לא הייתי רוצה להמתין חלילה לאירוע כדי להתחיל לשקול. אני מתכוון לאירועים מעצבים ולא לאירוע מזדמן…".

משפט אחד אחרי נכתב: "לא מצאנו עדות לכך שתכניות אלה אכן הוצגו לראש הממשלה או לקבינט המדיני- ביטחוני בצורה מלאה ומסודרת וממילא לא אושרו על ידם."

אז כאילו, אם אני מבין נכון… חלוץ שיקר? הוא לא ידע שאין תוכניות מאושרות? אפאחד אחר בשולחן הדיונים לא אמר זאת? יכול להיות שכולם לא ידעו?
יכול להיות שקצת איחרתי את המועד לרדת על חלוץ. כבר ירדו עליו הרבה אחרי המלחמה עד שהוא התפטר. אבל אני, רק עכשיו קראתי את הדו"ח, ומה שאני מגלה בו זה לא "חוסר מוכנות של צה"ל" או בלבול ברמת הכוחות בשטח. היו שלוש תוכניות שונות שהיו קיימות יותר מחצי שנה ואפאחד לא אישר אותן. זה לא בלבול – זו אוזלת יד. לא רק של הרמטכ"ל, אלא של כל מי שנגע בזה. של מז"י, של פצ"ן ושל האלופים ותת-האלופים והסגנים שלהם. מכאן אני מגיע למסקנה שאם חלוץ היה מחכה עד עכשיו בתפקידו, הוא היה מתפטר. עוד לא נגעתי בפרץ ואולמרט, אבל לדעתי אדם שעשה טעות כל-כך גדולה וארוכה לא היה יכול להישאר בתפקידו.

אני אמשיך לקרוא עוד את הדו"ח. מעניין באילו עוד דברים אני אתקל.