אפשר צ'יפים עם זה?

הבועה מתנפחת?
למהנט מדווחים בכתבה חמודה של מישל דור על ה"בלו בר" בכפר-סבא שעבר לשנות האלפיים וחיבר לכל שולחן מסך עם עכבר. על המסך מוצג התפריט כולל תמונות של המנות ושל הבירות השונות, כמה קלוריות, ממה מורכבת כל מנה וכמובן מה המחיר. בחלק מהמנות גם אפשר להוסיף או להוריד רכיבים (בלי עגבניות, למשל). בטוקבקים כבר התפתח דיון חצי-אינטיליגנטי לגבי מהות הישיבה בבר או במסעדה והאם זה טוב או רע.

התחיל עם זה דרור, מספר 3:
talkback_bar_1.jpg

לא בטוח שהבועה תתפוצץ. למען האמת, אני יכול לראות בעיני רוחי מליוני יפנים עובדים ככה עוד כמה שנים. אני אפילו רואה את זה מצליח בבירות הסטייל של העולם. למה לא, בעצם? זה יכול להיות סקסי להדהים בפאב במילנו או בפאריז.

talkback_bar_2.jpg

פה כבר מתחילים הטוקבקים להיות קצת יותר רציניים. קצת. לא שמעתי על זה עדיין בשום פאב אחר (בטח לא בארץ) ואני כמובן שלא אתפלא אם זה קיים היכנשהו, אבל באמת יש כאן משהו שמפריע לי. מצד אחד זה מדליק. זה מעלים את הצורך במלצרית מעצבנת עם גישה מחורבנת (צריך לסבול רק כשהיא מביאה את האוכל), זה יכול להוריד את המחירים של המקום כי להפעיל מערכת ממוחשבת כזו נשמע לי זול יותר, בטווח הארוך לפחות, מאשר להחזיק צוות מלצרים גדול. זה גם יכול להיות באמת נחמד לשבת עם תאורת מסך מחשב.
מצד שני, כל הסיבות האלה גם נגד. למה לשבת בפאב מול מסך מחשב? מה רע בנרות? אולי עדיף בכלל הקשר האישי בין הקהל לאנשים שמשרתים אותו? אולי עדיף שאנשים ימלצרו מאשר שלא ימצאו עבודה כזו?

כשטיילתי באירופה ראיתי דבר שמשלב בין שתי הגישות האלה (הטכנולוגית והאישית, במסעדות כמובן): המלצרית היתה מגיעה ובידה דבר-דמוי-פאלם שכזה, מחובר כנראה לרשת אלחוטית במקום. היא היתה מקישה את ההזמנה אצלה והטבחים/ברמנים היו מקבלים את זה מיד. זה הרים את הרמה המקצועית במקצת. אין ספק שזה גרם למנות ולשתיה להגיע יותר מהר לשולחן שלי וגם לא היו טעויות מוזרות בחשבון או כתב-יד לא ברור. בנוסף, זה לא פגע בחווית הפאב האישית, שבה פוגשים ומדברים עם אדם ולא רק עם מחשב. יש לציין שראיתי את זה בהמון מקומות באירופה ואני מעדיף את השיטה הזו מאשר את החזון של "קונספטיק".

5 תגובות לפוסט ”אפשר צ'יפים עם זה?“

 1. מאת דור:

  יש את הקטע עם הפאלם גם ב"זוזוברה" בהרצליה פיתוח. נודלס בר נחמד, חבל שאין משענות.

 2. מאת קופרמן דא:

  כן יש בזוזברה, אופציה נחמדה אבל הרי תמיד בסוף המנות נתקעות במטבח…
  תגיד משהו הספקת לעבור בTמרקט בסוףשבוע? חשבתי שהיית נהנה שם.

 3. מאת KaBuKiM:

  הייתי, אך לא רכשתי כלום מכיוון ש:
  א. אין לי כסף.
  ב. רוב העיצובים לא היו כאלה מרשימים, בטח ובטח לא בשביל מחירים כמו 90 שקל לחולצה עם הדפס של תמרור.
  בחיי, תופסים תחת החבר'ה.

 4. מאת קופרמן דא:

  90 ש"ח זו הגזמה פראית. אבל אם באים לקראת הסוף המחירים יורדים פלאים… ולמרות הכל היו שם כמה "מגניבים".
  שנה טובה? מקווה

 5. מאת sunrocket signin:

  sunrocket review

לכתוב תגובה