יומיים וחצי של חסד

למהנט, כהרגלם, מכסחים כל דבר חדש שנבנה בארץ, בלי לתת לו את ימי החסד הראשונים שמגיעים לו – בעיקר כשמדובר בגשר או מחלף חדש. את הגשר החדש ליד קניון איילון כבר לא פוקדים "פקקי מילניום" ולמען האמת הנסיעה שם די נוחה, יחסית לגשר לא גמור.
עכשיו נפתח גשר גלילות וממש אפשר היה לשמוע את כתבי למהנט נכנסים לאוטו עם ציוד צילום והקלטה ונוסעים לכניסה אליו כדי לתפוס בעדשה כמה נהגים טועים. למי שאין כוח לקרוא – הכניסה לגשר, לטענתם, משולטת בצורה שגורמת לנהגים להתבלבל והם צריכים לבחור בין שלט ענק וכחול שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך איילון {20}" ולבין שלט ענק וירוק שכתוב עליו "תל אביב-יפו דרך נמיר {2} | ירושליים-אשדוד {5}". מצולמים שם כמה נהגים שנעצרים באי התנועה שבין הנתיבים האלה ואז מחליטים להיכנס לנתיב לדרך איילון.

מה שלא הזכירו בכתבה של למהנט, אבל המגיבים דאגו להזכיר, זו העובדה שיש שילוט גדול וברור גם קילומטר לפני המחלף וגם 750 מטר לפני, ואולי אף 500, אבל לא יצא לי לבדוק.

מגיב מספר 30 מבין כמוני:

30. איילון דרום, קיבוץ גלויות, לפני כמה שנים

כשפתחו את איילון לכיוון חולון בת-ים ושינו סדרי עולם במחלף קיבוץ גלויות (לי-ם צריך לנסוע בנתיבים הימניים דווקא – אחרי ששנים היינו רגילים אחרת) – כולם זעקו חמס – ואח"כ התרגלו.
תנו לעסק כמה שבועות וגם כאן הכל יסתדר.
האשם במקרה זה (בניגוד להרבה מקרים אחרים) אינו במע"צ.

קודם כל מתלוננים שהכל דפוק. לפני זה, מי שלא זוכר, לא היה גשר והנתיבים היו אסוניים. הסימון על הכביש עצמו לא היה ברור ולא התחבר לדרך נמיר בצורה הגיונית (מכירים את זה שמסלול שהייתם בו ברמזור נכנס לאמצע של מסלול אחר ישר אחריו?). אחרי שהתלוננו שהכל דפוק מניחים לעניין ולא דואגים לחזור ל"זירת הפשע" ולבדוק מה קורה שם חודש אחרי.

בגשר איילון הכל בסדר עכשיו. גם בגלילות יהיה כך. הדבר היחיד שחברת נתיבי איילון ומע"צ לא משקיעות בו מספיק קשור לנוסעי האוטובוס המסכנים, שבשני המצבים הנ"ל צריכים לכתת רגליהם למקום לא נוח ואף מסוכן. במקרה של גשר קניון איילון זה היה לעלות מדרגות (ואין התחשבות בנכים או זקנים, מן הסתם), ובמקרה של גשר גלילות מדובר בביטול תחנה והליכה של 400 מטר בצמוד לכביש מהיר עד לתחנה הבאה. תחסכו ממני את הטוקבקים כמו "זה לא ככה", או שטויות דומות – אני עושה את זה כל יום כשאני חוזר מהעבודה בסינמה סיטי.

וכן, כשבסוף הדרך אני צריך לחצות את הפניה המהירה מכביש 5 לכיוון צפון אני רץ כאילו המוות רודף אחרי. מה יעשה מי שקשה לו לרוץ?

2 תגובות לפוסט ”יומיים וחצי של חסד“

  1. מאת ניימן:

    לאורך השנים גיבש לעצמו למהנט זהות של צהובון – וכך גם צריכים להתייחס אליו. קצת לגחך אל מול ה"סנסציות" שמנסים לייצר שם, ולא לקחת את זה יותר מדי ללב.

  2. מאת KaBuKiM:

    אולי לקחתי קצת ללב את למהנט, אבל אני לוקח ללב יותר את הפאשלה של הגורמים הבונים את הגשר הזה.

לכתוב תגובה