ריקוד… מסוכן!!1

יצא לי לראות את 5 הדקות האחרונות של הסרט החדש של במאי הסרטים המהולל מנחם גולן. אותו במאי שהביא לנו סרטים מדהימים כמו "מחץ הדלתא" ו"לופו" הישראלי (אבל היו גם "מבצע יהונתן" ו"קזבלן").
אותו במאי דגול, שעם השנים רק משתבח כמו יין טוב, הוציא עכשיו את הסרט "ריקוד מסוכן" ואני מוכרח לציין שבחודש האחרון כל סדרני הסינמה סיטי, ואני מביניהם, קיוו לקבל כרטיס חינם להקרנת הבכורה של הסרט, שלא לדבר על לשמור את שתי השורות הראשונות רק לנו.
ובכן, לא ראיתי את כל הסרט, אבל חמש הדקות האחרונות מספיקות כדי להבין כמעט את כל העלילה. לא שזה כזה מסובך. הנה מהוויקי של הסרט (בחיי! יש ספויילרים):

יוסף דוידי (המגולם על ידי זוהר ליבה), בן ה-24 המתגורר בעיירת פיתוח, מובטל מאז שסיים את שירותו הצבאי. את מרבית זמנו הוא מבלה ב"כיכר הברזלים" של העיירה, ובלילות הוא רוקד בדיסקוטק הייחיד בעיירה, יחד עם חברו המוסכניק שרוקד ברייקדאנס- נעד דתי שרוצה להיות רקדן, ועם חברו הספר (המגולם על ידי עומר ברנע), שעושה חיקויים של אלוויס פרסלי. תום (המגולמת על ידי מיכל אמדורסקי) בת ה-23, מוכרת דגים בשוק במקצועה, מאוהבת ביוסי. אנאבל (המגולמת על ידי אליאנה בקייר), בת ה-19, ממוצא גרמני, לומדת באלט ורוצה להיות כאימה המנוחה – רקדנית בלט ידועה ולנצח בתחרות ריקודים. יוסי ואנאבל נפגשים בתחרות "אלופי הריקוד" ומתאהבים.

מה כבר יכול בחור צעיר כמוני לרצות מסרט? קצת מצחיק, קצת עצוב, מתח, התגשות קולוסיאלית בין מעמדות וכוסיות רוקדות בבגדים מינימלים. ומה יכול לרצות סדרן בסרט הזה? שיבואו כמה שפחות ערסים.

עכשיו תשמעו… אני לא אוהב לתת ביקורות על דברים בלי שהשקעתי בהם צפייה או האזנה ברוב קשב, באמת שלא. אבל בחיי, שאם הייתי יושב בבית וצופה בעובש גדל על מסך הטלויזיה שלי, בעודו מראה שלג בלבד – הייתי נהנה יותר. למען האמת ברגע זה ממש, כשאתם קוראים את הפוסט שלי, ואפילו כמה דקות אחר-כך, כשתסיימו ותלכו לשירותים או לאכול או סתם ליוטיוב – עדיין יהיה לכם יותר מעניין מהסרט. אם הכלב שלכם יתעטש בקרוב – זו פיסת קולנוע יותר טובה מכל "ריקוד מסוכן"!
רבאק, לבחור יש מספיק כסף בשביל לעשות סרטים. הוא לא איזה סטודנט תפרן לקולנוע בת"א – והוא גם עושה סרטים די הרבה שנים – אז למה הוא מביא עורך שעונה לשם ז'יל בן-דוד?! לא יכול להיות עורך טוב, בעולם כולו, עם שם כזה! עוד יבוא ז'יל ויגיד לי "הלו הלו איך אתה מדבר" אבל בחיאת, כששומעים קהל מריע בתחרות ריקודים אני מצפה לראות את קטעי הסרט בו הקהל עומד ומריע, לא יושב ושותק. וכשהמוזיקה מתחילה אני מצפה לשמוע משהו באיכות סבירה, לא שירים שנשמע כאילו ילד בן 4 עשה להם rip באיכות גרועה במיוחד.
עובש שמתפתח עכשיו 4 מטר מכם מתחת לכיור במטבח מצלם סרט, אפילו בטעות אם הוא מתפורר ונופל על מצלמת וידאו ולוחץ בה על כפתור ההקלטה, יותר טוב מהצלמים של הסרט. איך יכול להיות שזוג רוקד במשך דקה ורואים אותם זזים נטו 3 שניות?

עובש!!

אפילו הערסים שיצאו מהסרט, המיץ של הבררה של הצגה תשיעית בסינמה, יצאו בארבע ורבע מהסרט ופלטו "מה זה החרא הזה?!"

אם היה לי סולם הייתי נותן אותו לעצמי בראש.

5 תגובות לפוסט ”ריקוד… מסוכן!!1“

 1. מאת רעות:

  אני יכולה לפגוש את אליענה בקייר ה100ממת כפרה עליה במציאות במשרד של אמא שלי והיא תיתן לי חתימה ואני אצתלם איתה

 2. מאת KaBuKiM:

  תביאי גם חתימה.

 3. מאת פרשדונה:

  שורת סיום מוחצת.

 4. מאת אדר:

  חחחח

 5. מאת עומרי דארקו:

  "אם היה לי סולם הייתי נותן אותו לעצמי בראש".

  מאסטרפיס.

לכתוב תגובה