רק תגידו לא


מאוד מצחיקים אותי האנשים שטוענים שהם מנסים כבר חודשים להתנתק מחברת האינטרנט/הסלולרי שלהם ולא מצליחים. עוד יותר מצחיקים אותי אלה שחושבים שקוראים את הסיפורים של האנשים הראשונים ולא לומדים מזה כלום. למשל, מסתבר ש-Smile אינטרנט זהב (נשמע כמו משפט אחרון ששומע איזה רשע בסרט אקשן גרוע) לא הורידו את מחירי החבילות שלהם בעקבות הורדת המע"מ. עוד לא בדקתי בחברה שלי (אולי אבדוק מחר?) אך סמייל לפחות שלחו אימיילים ללקוחותיהם ובו הודיעו שהם לא משנים את מחירי החבילות למרות הכל.
כמובן שזה מרגיז לגלות את זה. בכל זאת, אני מתלונן כבר ימים על זה שהתחבורה הציבורית לא הוזלה, ואני נוסע באוטובוסים. במקום זה יש לאגד ודן הודעות שאומרות שהן רצו להעלות מחירים, אך דחו את זה בכמה שבועות. זה לא ממש עוזר לי עכשיו וזה מרגיז.

בכל מקרה, קצת סטיתי מהנושא. אנשים כמו שהזכרתי בהתחלה חיים בסרט כלשהו, כנראה. אני מבין, צריך לשלם חשבונות, צריך לקנות אוכל, לבשל, לישון, לטפל בילדים וכו', אבל תמיד, תמיד תמיד לא לשים לב לחשבון האינטרנט שממשיך להגיע?

הנה הדריל הקבוע שלי, ואני חושב שקיבלתי את זה מהוריי, אבל זה יותר נשמע לי כמו עניין השרדותי בקטנה. אני מתקשר לחברה כלשהי (פעם אחרונה זו היתה HOT) ואומר שאני רוצה להתנתק. זה ידוע מה קורה אז – החברה מעבירה אותך בין שירות הלקוחות לשימור הלקוחות שם מציעים לכם הצעות מפתות במחיר פלוס מגבת וערכה לניקוי חלזונות. אני אומר להם "לא, תודה אבל לא. אני רוצה להתנתק". אז הם אומרים שיש להם עוד הצעה. אני אומר שוב "לא, אני לא רוצה. אני מעוניין להתנתק עכשיו". ברור לי שבשלב הזה הצד השני אמור לבטל לי את החשבון. במצב כזה אני כבר לא מעוניין לדבר על הצעות אלא רק להתנתק, אבל לא נכנס לגישת ה"תנו להתנתק ותעזבו אותי בשקט" כי אני קורא את מה שאנשים עוברים לפני, בדיוק כמו מליון וחצי הטוקבקיסטים שמתלוננים שלוקח להם 7 חודשים להתנתק.

ואז אני עושה את הדבר החכם ביותר, שאני לא מבין איך אחרים לא עושים: מתקשר אחרי שבוע. אם לא שבוע, שלושה ימים. מתקשר ובודק. יש חיוב? לבטל אותו ומיד. אין חיוב? סבבה.

ועוד דבר קטן שחברי מועדון שבעת החודשים מתעקש לא לעשות ולא ללמוד אותו לעולם זה "לבדוק את החשבון החודשי". מדי פעם מסופר על לקוח שתבע איזו חברה כלשהי כי לאחר כמה חודשים שעברו מאז התנתק מהם הוא "גילה" בחשבון החודשי חיובים. אני לא מאמין שהם לא היו שם בשבעת החודשים שלפני. אני כן מאמין שאנשים יכולים להיות עצלנים מדי לעשות את זה. אולי צריך להעניש אנשים כאלה, שלא בודקים את החשבון החודשי שלהם באיזו כספת על הראש?

ושלא תבינו לא נכון, זה שהייתי תומך טכני שם לא אומר שאתנתק מהם אם יעשו לי שם בעיות. בהרף עין. רק שכרגע הכל בסדר ומה שעובד טוב טבעי לא לנסות ולתקן אותו. פשוט תגידו לא, זה עוזר בהרבה היבטים בחיים.

2 תגובות לפוסט ”רק תגידו לא“

  1. מאת דור:

    תסתכל על זה.
    http://www.youtube.com/watch?v=xIVZ9b0RgmY&search=Vincent%20Ferrari

  2. מאת נטע-לי:

    לא יכולתי לנסח את מה שאני מרגישה טוב יותר. זה על גבול הטמטום לדעתי לא להשקיע חמש דקות ברפרוף על החשבונות שמגיעים!
    או שזה בגלל החינוך הפולני שלי (אפילו שאני לא…) (;

לכתוב תגובה