קפה טוב לנשמה

מסתבר.

בכל מקרה, בזמן שאני עובד על תיאור מספיק כייפי של הטיול הקצרצר לאנגליה אני אספר לכם מה קורה איתי, למרות שזה בכלל לא מעניין.

סתם, זה כן. יש רכילות עסיסית על אנשים שאתם לא מכירים.

התחלתי לעבוד באיזה בית קפה, לא משנה מאיזו עדה. טוב, "לעבוד" זו הגדרה רחבה מדי. אני מתלמד. סיפרתי להם שהייתי קצת מלצר, שהכנתי קפה.. בולשיט גדול, אם כי לא נורא, כי גם טענתי שהשתחררתי לפני שבועיים וזה קצת טיפ-טיפה לא-מדוייק. מה עושים בשביל קצת כסף.
והנה הגיע היום הראשון. כלומר, היום. יש את מלצרית א'. לא נעים לי להזכיר שמות, נגיד שקוראים לה "המלכה". נקרא לה ככה כי היא די חושבת שהיא מלכה, בנוסף לעובדה שבגלל שהיא עבדה כבר שנה ומשהו באותו בית-קפה היא יודעת הכל, ומלבד הבוס שלה אין מישהו באותה רמה כמוה, לדעתה לפחות. אז המלכה דואגת שאני אדע את החומר.
"החומר" זה התפריט, בינתיים. מדובר על ארבעה עמודים מודפסים מלאים טקסט שמסביר בדיוק מה היא כל מנה. זה נחמד מצד אחד, כי עכשיו אני באמת יודע מה מכינים שם, אבל אפילו אני, עם נסיון למידת-הטקסטים-של-תיאטרון-/-במה-חדשה לא מצליח להסתדר עם זה. רבאק, אחרי שעתיים של "קרפצ'יו בנוסח בבלי" ו"קלזונה ממולא ב[עשרות רכיבים שונים]" התחלתי להיות ממש רעב. ואני לא עובד שם עדיין, אז אני לא מקבל אפילו פיסת לחם קפוא לרפואה.. ובתוך כל זה אני צריך לזכור בעל-פה תפריט שלם.

הסתדר לי, איכשהו. ויתרתי לחלוטין על ללמוד את זה באותו מקום והתחלתי לנסות ללמוד איך עובדים שם. לקוחות זה כנראה לא ממש הקטע שלי, אבל מצד שני גם שואה עולמית, וזה ידוע שההבדל בינם לא כזה גדול.

לפחות עשיתי קצת חיים. הברמן הנוכחי במשמרת שבה הייתי, נקרא לו "הבחור". לא, זה שם נוראי. נקרא לו "נמרוד", כי אין לי שם אחר בשבילו.. בקיצור, אז נמרוד הזה עובד שם רק איזה חודש, אין לו מי-יודע-מה נסיון והוא צריך להכין כל יום בארבע בצהריים את "קוקטייל היום" ואת "שייק היום".
שניהם יצאו מזעזעים בשלב הראשון. שייק מלון-בננה שהיה לו טעם כללי של נאצ'וס, אין לי שמץ איך. ממש, הבוס היה בטוח שנמרוד מנסה להרוג אותו.

הבוס, שנקרא לו "הבוס".. הוא כבר סיפור אחר לחלוטין.

[מעבר חד]
יש לציין שבימים האחרונים, בצורה הפוכה לחלוטין מדרך החיים שלי, אני מקשיב במרץ ל"מנועים קדימה" של "אלג'יר".
אני מודה, אני לא מתלהב מזה כמו שבערך כל הארץ מתלהבת. לא הייתי קורא לזה "האלבום העברי הטוב ביותר אי-פעם" בכלל, וגם לא דברים דומים, מה שכן – הוא נוטף כשרון, הלחנים בו יפהפיים ויש בו הפקה מדהימה. בקיצור, להקשיב – אולי לאהוב – לקנות.

לכתוב תגובה