אלטרנטיב 2004

המצעד האלטרנטיבי של וואללה! היה דבר די מוצלח. הוא בהחלט היה המצעד הראשון מסוגו בארץ שיצא באמת לחרוש את המוזיקה האלטרנטיבית ונתן לה את הפירוש הנכון – כל מה שהוא לא מיינסטרים.
היו שם אלקטרה, איזבו, רוקפור (עד כאן קצת מיינסטרים, אני מודה). אבל היו גם בצפר, אורפנד לנד, אקיוט, טרי פויזן, אביב מארק והפילהרמונית, דבק, מרסדס בנד, גרין, עמרי לוי ועוד ועוד.

ההופעות התחילו בעשר בערך, בבארבי בת"א. עלו עשרה שקלים והיו שוות במיוחד. דן תורן זכה במקום שני ושר את השיר "סופרמן" שהקליט יחד עם יוזלס ID לבדו.
אחרי ההופעה של טרי פויזן (אלקטרו חמוד עם סקס אפיל של ילדות בנות 12) הלכתי כבר, אבל זה לא נורא. באתי לראות באמת מה הלך שם. הבארבי היה מלא עד אפס מקום. מאז ההופעה של אינפקציה לפני שנתיים לא ראיתי דבר כזה. גם ההופעות של יוני בלוך ושל אלג'יר לא כאלה מלאות. מצד שני, זה עלה עשרה שקלים, אז יש סיבה שבאו כל-כך הרבה.

ואולי בעצם באו הרבה בגלל שבאמת יש סצינה אלטרנטיבית. נכון, היא לא מהגדולות, ובימים המשונים שיש בג'ה-פאן אז אין הרבה קהל, אבל מי שיחפש משהו כזה בטוח ימצא.
ואפשר די בקלות למצוא. פשוט תחפשו. הנה, "קבוצת גוטל בוטל" שעושה שני מופעים: "מופע החיים של גוטל בוטל" כקבארט הזוי ואפל, מוצלח במיוחד ו"מופע החיים של מוטי פנאן", הקצבי והטעים עם המניארות ההיסטריות של נתי אורנן, שיש לו פיצול אישיות מטורף כנראה.

צריכים ללכת ולמצוא את הדברים האלה ולתמוך בהם כמה שאפשר. לא תמיד יש להם דיסקים, אבל תמיד תמצאו איפה להאזין להם. הם מתים להגיע לאוזן שלכם. אז תנו להם את הצ'אנס, אולי תמצאו משהו שאתם אוהבים.

לכתוב תגובה